Hip Hop Nigdy Stop – Niezależny portal muzyczny – hhnigdystop.com https://hhnigdystop.com Mon, 28 Sep 2020 17:38:08 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.15 Tau z pierwszym singlem z nowej płyty. Bit stworzył… jego 14-letni syn! https://hhnigdystop.com/2020/09/tau-z-pierwszym-singlem-z-nowej-plyty-bit-stworzyl-jego-14-letni-syn/ https://hhnigdystop.com/2020/09/tau-z-pierwszym-singlem-z-nowej-plyty-bit-stworzyl-jego-14-letni-syn/#respond Mon, 28 Sep 2020 17:38:08 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=38662

Tau rozpoczął promocję swojego najnowszego albumu.


Raper zafundował niedawno swoim słuchaczom długą, wydawniczą przerwę. Teraz jednak powraca z pierwszym singlem z nowego materiału! Utwór Kod wylądował właśnie na YouTube, a muzykę do tego kawałka stworzył… jego 14-letni syn!

Nowa płyta będzie nosić tytuł Ikona, a jej premierę zaplanowano na 4 grudnia. Wśród gości znalazło się kilka ciekawych ksywek a wśród nich m.in. Małach, Sarius, Zbuku czy też… ks. Bartczak.

ALBUM MOŻECIE ZAMÓWIĆ TUTAJ!

]]>
https://hhnigdystop.com/2020/09/tau-z-pierwszym-singlem-z-nowej-plyty-bit-stworzyl-jego-14-letni-syn/feed/ 0
Solar/Białas zdradzają na co wydali prawie 4 miliony złotych z hot16challenge2! https://hhnigdystop.com/2020/09/solar-bialas-zdradzaja-na-co-wydali-prawie-4-miliony-zlotych-z-hot16challenge2/ https://hhnigdystop.com/2020/09/solar-bialas-zdradzaja-na-co-wydali-prawie-4-miliony-zlotych-z-hot16challenge2/#respond Mon, 28 Sep 2020 14:15:10 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=38649

SBM Label oficjalnie zakończyli drugą edycję #Hot16Challenge.

Pod koniec kwietnia tego roku Solar rozpoczął drugą edycję hot16challenge. Tegoroczna akcja nosiła tytuł Beef z koronawirusem i była organizowana przy współpracy z fundacją Siepomaga.pl. Cel finansowy jaki został początkowo ustalony, wynosił milion złotych, jednak w ekspresowym tempie fundusz przeznaczony na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z COVID-19 przekroczył 3 miliony złotych.

Dziś akcja została oficjalnie zakończona i podsumowana. Z tej okazji, na kanale SBM Label, pojawił się numer nagrany przez Solara i Białasa.

Blisko 4 duże bańki od hip-hopu. Na zdrówko! Każdemu kto tu wpłacił swoje pare groszy – saluto! Każdemu kto się trochę zbłaźnił w dobrej sprawie – odpuszczą.

Na co zostały przeznaczone pieniądze ze zbiórki? Na zakup: 7-miu karetek, 7-miu urządzeń do dezynfekcji NOCOWALL, 208 500 par rękawiczek, 5 740 przyłbic, 62 545 maseczek oraz 4 127 kombinezonów ochronnych.

Akcję wsparło 95 057 osób, natomiast suma jaką udało się uzbierać przez 5 miesięcy wyniosła 3 681 853,89 złotych.

]]>
https://hhnigdystop.com/2020/09/solar-bialas-zdradzaja-na-co-wydali-prawie-4-miliony-zlotych-z-hot16challenge2/feed/ 0
Gonili mnie kibice Polonii Bytom – Filipek o najdziwniejszych sytuacjach na swoich koncertach! https://hhnigdystop.com/2020/09/gonili-mnie-kibice-polonii-bytom-filipek-o-najdziwniejszych-sytuacjach-na-swoich-koncertach/ https://hhnigdystop.com/2020/09/gonili-mnie-kibice-polonii-bytom-filipek-o-najdziwniejszych-sytuacjach-na-swoich-koncertach/#respond Mon, 28 Sep 2020 12:42:33 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=38641

Na swoim Instastory Filipek opowiedział o nietypowych akcjach, które przydarzyły mu się podczas koncertów.

Rapowa scena koncertowa pamięta wiele. Słynny stage diving Żabsona, występ Bedoesa na parkingu przed klubem czy popis Zdechłego Osy podczas koncertu na Torwarze… To tylko kilka znanych historii. Tym razem to Filipek postanowił podzielić się ze słuchaczami opowieściami o najdziwniejszych sytuacjach, jakich doświadczył na koncertach.

Kiedyś po koncercie w Zgierzu pobiłem się z bratem właściciela hotelu i musiałem zapłacić z Bonsonem tysiaka kary za dziurę w ścianie. 

Milicki artysta nie zapomniał wspomnieć o błędach organizatorów, którzy stworzyli prywatne wydarzenia na Facebooku, przez co na koncert przyszły zaledwie 3 osoby. Raper wspomina też swoje młodzieńcze lata i czasy bycia freestylowcem.

Raz byłem na bitwie, po której mnie i Czeskiego ganiali kibice Polonii Bytom (w Żywcu, miałem 18 lat). 

Filipek podsumował swoje koncertowe wspominki, porównując swoje życie do filmu akcji.

]]>
https://hhnigdystop.com/2020/09/gonili-mnie-kibice-polonii-bytom-filipek-o-najdziwniejszych-sytuacjach-na-swoich-koncertach/feed/ 0
Wilku WDZ: „Uratowałem komuś życie. Czujesz to?” https://hhnigdystop.com/2020/09/wilku-wdz-uratowalem-komus-zycie-czujesz-to/ https://hhnigdystop.com/2020/09/wilku-wdz-uratowalem-komus-zycie-czujesz-to/#respond Mon, 28 Sep 2020 11:49:48 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=38635

Fani rapowej klasyki doskonale znają tę datę– 28.09.97

Minęły 23 lata od wydania kultowego kawałka 28.09.97 grupy Molesta Ewenement. Chociaż grupa oficjalnie rozpadła się w 2016 roku, to utwór ten zapisał się na kartach polskiego hip-hopu pod hasłem klasyka. Dzisiaj powracamy do wspomnień z tych czasów, dzięki rozmowie przeprowadzonej z Wilkiem WDZ, na potrzeby książki To nie jest hip-hop. Rozmowy II.

Widziałem, jak wielu ludzi mnie słucha, przez co muszę dbać o to, żeby moje teksty były jak najlepsze i niosły w sobie przekaz. Nie leję wody i nie piszę bzdur, a przy tym staram się coś wnieść.

W wywiadzie Wilku wspominał także o rozmowach i spotkaniach z fanami. Artysta zawsze zbija ze słuchaczami i podpisuje płyty. Raper utrzymuje, że pisze swoje teksty, aby ostrzegać ludzi przed zagrożeniami, które na nich czekają w świecie. Dla niego rap to nie pieniądze, a czysty przekaz.

Podchodzą do mnie ludzie, rzucają jakiś jeden wers i mówią: „Wilku, dzięki temu ja żyję!”. Ten miał się powiesić, ten miał się otruć, inny podciąć żyły, ale wyrwali dla siebie jeden mój wers i żyją! Uratowałem komuś życie. Czujesz to? Mówię im: „Zagrałem ten koncert dla ciebie, nagrałem ten kawałek, żebyś usłyszał ten wers, żebyś żył, żebyś potem mógł zrobić coś i dać komuś innemu przykład”.

Kawałki Molesty bezsprzecznie są rapową klasyką, a daty takie jak dzisiejsza, są wpisane do kalendarza każdego fana klasyki polskiego rapu.

]]>
https://hhnigdystop.com/2020/09/wilku-wdz-uratowalem-komus-zycie-czujesz-to/feed/ 0
Pezet zapowiada nowy projekt – Muzyka Współczesna Extended https://hhnigdystop.com/2020/09/pezet-zapowiada-nowy-projekt-muzyka-wspolczesna-extended/ https://hhnigdystop.com/2020/09/pezet-zapowiada-nowy-projekt-muzyka-wspolczesna-extended/#respond Mon, 28 Sep 2020 08:10:51 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=38629

Rok po wydaniu Muzyki Współczesnej Pezet powraca z rozszerzoną wersją albumu.

Piąty solowy album artysty wykręcił niesamowite liczby. Koncert na warszawskim Torwarze wyprzedał się w 15 minut, płyta została odtworzona ponad 50 mln razy na YouTube, a kilka dni temu krążek pokrył się drugą platyną. Teraz Pezet zapowiada fanowską edycję tego sukcesu, której przedsmak dostaliśmy kilka dni temu, w postaci Zondy.

Nagrałem zupełnie nowe utwory. Czuję, że w naturalny sposób uzupełniają one tracklistę Muzyki Współczesnej i teraz będę mógł myśleć o kolejnych projektach. Muzyka Współczesna Extended to rzecz bardzo „fanowska”. Traktuję to trochę jako prezent z okazji rocznicy premiery i podziękowanie za tak dobry odbiór tego albumu.

Krążek będzie miał premierę 27.11.2020 roku. W skład wydania, poza utworami z Muzyki Współczesnej, wchodzi 5 dodatkowych utworów, różowa kaseta magnetofonowa, magazyn Magenta poświęcony płycie oraz zapach samochodowy bubble gum. Ponadto, płyta wydana jest w kolekcjonerskim boxie w kształcie radia samochodowego.

Muzyka Współczesna Extended to projekt, który wymyśliłem niedługo po premierze płyty. Pandemia, która niespodziewanie pokrzyżowała wszystkie plany sprawiła jednocześnie, że miałem czas, aby go zrealizować.

]]>
https://hhnigdystop.com/2020/09/pezet-zapowiada-nowy-projekt-muzyka-wspolczesna-extended/feed/ 0
Bedoes o bójce w Bydgoszczy: „Wyje*ał mu, wyjęli noże, tragedia była” https://hhnigdystop.com/2020/09/bedoes-o-bojce-w-bydgoszczy-wyjeal-mu-wyjeli-noze-tragedia-byla/ https://hhnigdystop.com/2020/09/bedoes-o-bojce-w-bydgoszczy-wyjeal-mu-wyjeli-noze-tragedia-byla/#respond Sat, 26 Sep 2020 16:03:25 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=38591

Bedoes był bohaterem niedawnego dokumentu Krzysztofa Gonciarza.


W czwartek premierę miał film przygotowany przez Gonciarza, w którym główną rolę zagrał Bedoes. Popularny twórca spędził dzień z raperem podczas jego przygotowań do ostatniego koncertu z trasy promującej Opowieści z Doliny Smoków. Z wielu zakulisowych tematów dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy. Borys wspominał m.in. o swoim dziadku, który został zwyzywany.

Później reprezentant SBM Label mówił też o sytuacji z Bydgoszczy, w której to doszło do konfrontacji pomiędzy nim a osobami, które za nim nie przepadają. Bedoes został zaczepiony na jednej z ulic, ale nie uległ napastnikom, co finalnie przerodziło się w bójkę, a nawet wyciągnięto tam noże. Raper opowiedział, że został zaatakowany tylko ze względu na swoją twórczość. Bedi mówił:

To się zaczęło parę lat temu, że ja szedłem i mówią do mnie: albo idziesz na około, albo masz w pi*dę. Czterech takich, ku*wa, większych ode mnie – oni są starsi parę lat. Ja mówię: nie pójdę na około, najwyżej dostanę w pi*dę. No i zaczął na mnie pluć typ, zaczęliśmy się napie*dalać, jakieś sąsiadki zaczęły krzyczeć i przestaliśmy. (…) Jeden z nich mówi, że w jakiejś piosence się za bardzo wożę, bo powiedziałem, że jestem królem Bydgoszczy. Ja byłem pewien, że tego nie powiedziałem, więc mówię: no to pokaż w jakiej. 

Ta historia ma również dalszy ciąg, bo mimo wstępnego załagodzenia sytuacji, bójka rozwinęła się na tyle, że wyciągnięto noże.

Ku*wa wyjął telefon, zaczął szukać rzeczywiście tej piosenki przy mnie, wielki patus. (…) No i mój koleżka mówi: no i co? Znalazłeś? A on mówi: Co ty ku*wa powiedziałeś?! i mu wyjebał, noże wyjęli, ku*wa, tragedia była. Skończyło się tak, że kolega sobie połamał rękę, a oni z rozje*anymi mordami, ku*wa, potem naopowiadali wszystkim, że to my zaczęliśmy.

]]>
https://hhnigdystop.com/2020/09/bedoes-o-bojce-w-bydgoszczy-wyjeal-mu-wyjeli-noze-tragedia-byla/feed/ 0
Założyciel Szpadyzor Records również krytykuje Winiego https://hhnigdystop.com/2020/09/zalozyciel-szpadyzor-records-rowniez-krytykuje-winiego/ https://hhnigdystop.com/2020/09/zalozyciel-szpadyzor-records-rowniez-krytykuje-winiego/#respond Sat, 26 Sep 2020 12:02:51 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=38617

Nie milkną echa internetowej kłótni pomiędzy Winim a nowym właściciel StoproRap.


Cały konflikt rozpoczął się od słów Winiego, który zasugerował, że został oszukany przez nowego właściciela StoproRap. Cała sprawa szybko nabrała rozgłosu, a wczoraj otrzymaliśmy aż dwa, kolejne oświadczenia. W jednym z nich Wini sugerował, że miał nawet zostać słownie obrażony, natomiast w drugim oświadczeniu nowy właściciel wytwórni dementował wszelkie plotki.

WINI: NOWY WŁAŚCICIEL STOPRORAP MNIE OSZUKAŁ
OŚWIADCZENIE WŁAŚCICIELA STOPRORAP W SPRAWIE WINIEGO
OŚWIADCZENIE WINIEGO!
WŁAŚCICIEL STOPRORAP ODPOWIADA WINIEMU!

Teraz głos zabrał także Michał Kwiatek, czyli założyciel Szpadyzor Records. Na swoim Facebooku napisał on:

Przepis na dramat w internecie, wzbudzający wzrost zainteresowania własną osobą:

1) sprzedać firmę za pieniądze, pozbyć się jej zgodnie z prawem, w pełni świadomie

2) oskarżyć nowego nabywcę o prowadzenie tej firmy według własnego pomysłu i ze swoją strategią

W kolejnej części posty Kwiatek odnosi się już bezpośrednio do Winiego i mówi, że ten przekracza granicę dobrego smaku.

Wini przekracza granicę dobrego smaku, publikując w internecie oskarżenia, napuszczając setki dzieciaków na człowieka, któremu wcześniej sprzedał przedsiębiorstwo, czerpiąc z tego określoną korzyść. Wini, opamiętaj się bracie, tak się po prostu nie robi.

#niejesteśstoprobojesprzedałeśPrzepis na dramat w internecie, wzbudzający wzrost zainteresowania własną osobą:1)…

Gepostet von Michał Kwiatek am Freitag, 25. September 2020

]]>
https://hhnigdystop.com/2020/09/zalozyciel-szpadyzor-records-rowniez-krytykuje-winiego/feed/ 0
Właściciel StoproRap odpowiada Winiemu! https://hhnigdystop.com/2020/09/wlasciciel-stoprorap-odpowiada-winiemu-2/ https://hhnigdystop.com/2020/09/wlasciciel-stoprorap-odpowiada-winiemu-2/#respond Fri, 25 Sep 2020 20:37:29 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=38611

Kolejne oświadczenia w sprawie sprzedaży i domniemanych oszust w sprawie sprzedaży wytwórni.


Wini rozpętał prawdziwą burzę. Kilka dni temu były właściciel wytwórni zarzucił nowemu oszustwo i niedotrzymanie umów słownych. Sprawa dziś ponownie została rozdmuchana oświadczeniem Winiego, który przedstawił swoją wersję wydarzeń i odniósł się do wcześniejszego oświadczenia. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać, bo nowy właściciel StoproRap już nagrał film i opublikował go w sieci.

WINI: NOWY WŁAŚCICIEL STOPRORAP MNIE OSZUKAŁ
OŚWIADCZENIE WŁAŚCICIELA STOPRORAP W SPRAWIE WINIEGO
OŚWIADCZENIE WINIEGO!

W nim nowy właściciel odpowiada na zarzuty, który Wini wysunął w swoim dzisiejszym oświadczeniu. Usłyszeć w nim możemy m.in. o tym, że słowa Winiego mają być absolutnym kłamstwem:

Nie jestem StoproRap. Absolutnie nie czuję się jeszcze, żebym był. Prowadzę to wydawnictwo jakieś pół roku. Tak jak czuję się, że jestem MyMusic, które robię 20 lat, tak nie czuję się, że jestem StoproRap, także zgadza się Wini, tu masz rację. I tylko tu masz rację, co nie zmienia faktu, że nie zmienię nazwy wydawnictwa. Po to ją kupowałem. Podobała mi się i dlatego między innymi ją kupiłem. I nadal będzie to wydawnictwo StoproRap. Słuchaj Wini, mam do ciebie jedną prośbę – te wszystkie rzeczy, które zacząłeś mówić, łącznie z tym, że cię wyzywałem przez telefon – to jest choroba. To się nazywa konfabulanctwo. My nie odbywaliśmy w ogóle takich rozmów.

Następnie słyszymy o umowach, które Wini podpisywał z raperami. Te, zdaniem nowego właściciela, miały być skandaliczne:

Na koniec kochani powiem wam jedną rzecz – przeczytałem umowy, które Winicjusz podpisywał ze swoimi artystami kiedyś. To są jedne z najgorszych umów, jakie kiedykolwiek artyści podpisali w Polsce. Warunki finansowe, przejmowanie praw autorskich przez Winicjusza to rzeczy, które dzisiaj… to niemożliwe, żeby znalazł się dzisiaj artysta, który podpisałby taką umowę. Dlatego Winicjusz już tego nie robi, bo na normalnych, prawdziwych umowach, takich prawych, dobrych dla artysty, nie zarobiłby pieniędzy. Dlatego przestaje być wydawcą. Ja jestem nim od 20 lat i zawsze podpisywałem dobre umowy dla artystów i myślę, że niejeden z nich to potwierdzi.

Całą treść najnowszego oświadczenia znajdziecie poniżej.

]]>
https://hhnigdystop.com/2020/09/wlasciciel-stoprorap-odpowiada-winiemu-2/feed/ 0
Wini wydaje oświadczenie w sprawie StoproRap: „Nazwałeś mnie grubym debilem” https://hhnigdystop.com/2020/09/wini-wydaje-oswiadczenie-w-sprawie-stoprorap-nazwales-mnie-grubym-debilem/ https://hhnigdystop.com/2020/09/wini-wydaje-oswiadczenie-w-sprawie-stoprorap-nazwales-mnie-grubym-debilem/#comments Fri, 25 Sep 2020 18:17:16 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=38607

Nie milkną echa kulisów sprzedaży StoproRap.


Przejęcie jednej z najbardziej rozpoznawalnych wytwórni elektryzowało wielu słuchaczy w tym roku. Teraz na jaw wychodzą kolejne fakty, które sugerują jakoby Wini miał zostać oszukany przez nowego właściciela. Wszystko zaczęło się od wypowiedzi Winicjusza, który zasugerował, że został oszukany i wiele słownych umów nie zostało dotrzymanych. Chwilę później otrzymaliśmy odpowiedź w postaci oświadczenia od nowego właściciela labelu.

WINI: NOWY WŁAŚCICIEL STOPRORAP MNIE OSZUKAŁ
OŚWIADCZENIE WŁAŚCICIELA STOPRORAP W SPRAWIE WINIEGO

Teraz na światło dzienne wychodzą kolejne smaczki, którymi na swoim kanale YouTubowym dzieli się z nami Wini. Były właściciel wytwórni mówi:

Chciałem sprostować twoje kłamstwa, które podałeś w oświadczeniu. Po pierwsze, widzisz, cienki z ciebie poeta, ale świetnie pokazuje to wszystko jakie jest twoje podejście do sprawy. Widzisz, ja ci nie sprzedałem samochodu, tylko sprzedałem ci wytwórnie. Całą masę piosenek, które robiły wielkie wrażenie na całej masie odbiorców w Polsce przez 10 lat. To zupełnie inna rzecz, to nie jest samochód, ale ty jesteś biznesmenem i tak właśnie tak podchodzisz do tych spraw. Słuchaj – to jest totalne kłamstwo i ty doskonale to wiesz, że miałeś może skorzystać, ale niekoniecznie z mojej porady, ale nie – ty mnie zapewniałeś wielokrotnie, ale to wielokrotnie, że będziesz konsultował ze mną każdego artystę. Prosiłem żebyście wpisali to do umowy, ale powiedziałeś, że nie chcesz czegoś takiego, bo to jednak ciebie to ogranicza – co rozumiem, ok, może chciałbyś kogoś podpisać, na kogo ja bym się nie zdecydował, ale finalnie to jest twoje decyzja, dlatego nie podpisaliśmy takiego papieru.

Następnie Wini mówi o rozmowie telefonicznej z nowym właścicielem, która miała wyjaśnić wiele spraw, ale Wini zasugerował, że właśnie w tej rozmowie został nazwany „grubym debilem„.

W czasie tej rozmowy przeprosiłeś mnie raz czy dwa razy. W momencie, w którym chciałem z Tobą porozmawiać o tym jak zamierzamy pewne nasze ustalenia odnowić czy w jakiś sposób zamierzasz mi to w ogóle wynagrodzić, to ty po prostu nazwałeś grubym debilem i rzuciłeś słuchawką.

Całą treść oświadczenia Winiego znajdziecie poniżej.

]]>
https://hhnigdystop.com/2020/09/wini-wydaje-oswiadczenie-w-sprawie-stoprorap-nazwales-mnie-grubym-debilem/feed/ 1
Szpaku rozdaje płyty i gadżety GUGU w Morągu! https://hhnigdystop.com/2020/09/szpaku-rozdaje-plyty-i-gadzety-gugu-w-moragu/ https://hhnigdystop.com/2020/09/szpaku-rozdaje-plyty-i-gadzety-gugu-w-moragu/#respond Fri, 25 Sep 2020 16:35:53 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=38584

Szpaku postanowił zagrać ze swoimi fanami w grę terenową.

Na swoim instastory, Szpaku, postanowił zorganizować rozdanie fantów oznaczonych logiem GUGU. Jak powiedział, jest to niepowtarzalna okazja na ich zdobycie, ponieważ żaden z przedmiotów nigdy nie pojawi się w sklepie. Co można było zgarnąć? Młynki, bletki, breloczek oraz płytę Dzieci duchy z podpisem stworzonym specjalnie na tę okazję.

Rozdanie miało jednak haczyk – fanty były poukrywane przez rapera w charakterystycznych miejscówkach Morąga. Szpaku wrzucał na story filmiki z poszczególnych lokalizacji, a następnie, schowany w pobliżu czekał na osoby, które jako pierwsze odnajdą ukryte przedmioty.

Pierwszą miejscówką były Kretowiny.

Każdy szanujący się gugownik, dziecioduch, powinien minimum raz w życiu przyjechać tu na wakacje i spędzić miło czas.

Chowanie kolejnych paczek okazało się zdecydowanie trudniejsze, ponieważ fani zaczęli śledzić Szpaka po całym mieście. Raper zapowiedział także, że prawdopodobnie będzie organizował podobne rozdania.

Podsumowując całą akcję, bawiliśmy się chyba lepiej niż uczestnicy. Bardzo mi się to podobało i może jeszcze będziemy robili takie akcje. Coś innego będziemy wymyślali, bo to jest zajebiste. Jaram się tym.

Osoby które odnajdowały paczki jako pierwsze, znalazły się w relacji na instastory rapera.

video-1601048368 video-1601048312 video-1601048318 video-1601048328 ]]>
https://hhnigdystop.com/2020/09/szpaku-rozdaje-plyty-i-gadzety-gugu-w-moragu/feed/ 0