Hip Hop Nigdy Stop – Niezależny portal muzyczny – hhnigdystop.com https://hhnigdystop.com Tue, 14 Jul 2020 07:31:58 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.15 Pono zapowiedział nową płytę! https://hhnigdystop.com/2020/07/pono-zapowiedzial-nowa-plyte/ https://hhnigdystop.com/2020/07/pono-zapowiedzial-nowa-plyte/#respond Tue, 14 Jul 2020 07:31:58 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=37580

Weteran polskiej sceny rozpoczął promocję swojego najnowszego albumu.


Wszystko wskazuje na to, że po niedawnych problemach z Visioners Label Pono wraca na dobrą ścieżkę. Wczoraj otrzymaliśmy od niego pierwszy singiel zapowiadający nowe wydawnictwo. Utwór Jak Wy wyprodukowany został przez DJ-a B, a klip to dzieło ekipy Matyjak Studio.

Póki co nie znamy zbyt wielu szczegółów nadchodzącej płyty. Dowiedzieliśmy się jedynie, że Pono prawdopodobnie wypuści ją pod ksywką SynAlkaPono, a cały materiał ukazywać się będzie na YouTubowym kanale ESAPE.

]]>
https://hhnigdystop.com/2020/07/pono-zapowiedzial-nowa-plyte/feed/ 0
Quebonafide szykuje tajemniczy projekt! https://hhnigdystop.com/2020/07/quebonafide-szykuje-tajemniczy-projekt/ https://hhnigdystop.com/2020/07/quebonafide-szykuje-tajemniczy-projekt/#respond Mon, 13 Jul 2020 20:42:57 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=37575

Raper szykuje coś nowego dla swoich fanów.


Od premiery Romantic Psycho minęło już trochę czasu, ale Quebo nadal nie schodzi z czołówki najchętniej słuchanych w tym roku twórców. Nic więc dziwnego, że po tak głośnej akcji promocyjnej każdy jego ruch jest śledzony z podwójnym zainteresowaniem. Nie inaczej jest również w tym przypadku.

Na swojego prywatnego Instagrama raper wrzucił krótki Instastories z zapowiedzią tajemniczego wydarzenia. Nie otrzymaliśmy zbyt wielu informacji na ten temat. Znamy jedynie datę, godzinę oraz lokalizację, która i tak nie została podana w standardowy sposób.

Wydarzenie ma odbyć się już w najbliższą niedzielę o 15:00. Sam Quebo każe się znaleźć, a sugerując się cyferkami na samym dole otrzymujemy informacje o tym, że miejsce docelowe to Plac Zabaw nad Wisłą. Co tym razem szykuje dla nas Que?

]]>
https://hhnigdystop.com/2020/07/quebonafide-szykuje-tajemniczy-projekt/feed/ 0
Białas: „Nieważne skąd się pochodzi, dzieciaku, to samo jest w każdym człowieku” https://hhnigdystop.com/2020/07/bialas-niewazne-skad-sie-pochodzi-dzieciaku-to-samo-jest-w-kazdym-czlowieku/ https://hhnigdystop.com/2020/07/bialas-niewazne-skad-sie-pochodzi-dzieciaku-to-samo-jest-w-kazdym-czlowieku/#respond Mon, 13 Jul 2020 13:18:10 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=37567

Nowy singiel od Białasa i Maty!


Do sieci trafił właśnie najnowszy singiel współtwórcy SBM Label. Utwór PDW z gościnnym udziałem Maty trafił już na YouTube. Produkcją kawałka zajął się Deemz.

Co ciekawe – niekoniecznie musi być to singiel zapowiadający długo wyczekiwany album H8M5. Z informacji o utworze dowiadujemy się, że powyższy utwór promuje… 31 album w dyskografii Białasa, a wspomniany już H8M5 będzie jego 30-tym.

Premierę zaplanowano już na 5 sierpnia tego roku. Jakiś czas temu wystartował także preorder wydawnictwa, który znajdziecie na oficjalnej stronie sklepu wytwórni. Wcześniej Białas wypuścił także inny singiel pt. Sępy, w którym gościnny udział wziął Szpaku. Ten utwór na tę chwilę osiągnął już blisko 5 milionów wyświetleń.

]]>
https://hhnigdystop.com/2020/07/bialas-niewazne-skad-sie-pochodzi-dzieciaku-to-samo-jest-w-kazdym-czlowieku/feed/ 0
Kali: „Chciałbym, żeby rap w formie oldschoolowej przetrwał” https://hhnigdystop.com/2020/07/kali-chcialbym-zeby-rap-w-formie-oldschoolowej-przetrwal/ https://hhnigdystop.com/2020/07/kali-chcialbym-zeby-rap-w-formie-oldschoolowej-przetrwal/#respond Mon, 13 Jul 2020 12:45:11 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=37562

Raper porozmawiał z Bartoszem Boruciakiem.


Kali od lat trzyma się w czołówce polskiej sceny, a kolejne płyty i ich znakomita sprzedaż to potwierdzają. Nie jest również żadną tajemnicą, że urodzonemu w Krakowie twórcy zawsze bliżej było to oldschoolowych brzmień, a jego fani właśnie z tą odmianą rapu kojarzą jego osobę.

W najnowszym wywiadzie, którego Kali udzielił Bartoszowi Boruciakowi, mówi on o tym, że bardzo zależy mu na tym, aby stara szkoła nadal się rozwijała oraz na ta jej wyglądzie w przyszłości.

Skoro jestem z pierwszego czy drugiego rzutu kształtującego polską scenę, to wiadomo, że mam ją w sercu i zależy mi na tym, jak ta scena będzie wyglądała za jakiś czas. Chciałbym, żeby rap w formie oldschoolowej przetrwał.

Kali dodaje także, że obecny kierunek, który obiera oldschool jest na pewno ciekawy, ale jednak odbiega od tego z czego wywodzi się ta kultura.

Idzie w ciekawą stronę aczkolwiek odbiegającą od protoplasty stylu rapowego, na jakim opiera się ta muzyka.

]]>
https://hhnigdystop.com/2020/07/kali-chcialbym-zeby-rap-w-formie-oldschoolowej-przetrwal/feed/ 0
Osiedle RZNiW, czyli powrót na osiedle. https://hhnigdystop.com/2020/07/osiedle-rzniw-czyli-powrot-na-osiedle/ https://hhnigdystop.com/2020/07/osiedle-rzniw-czyli-powrot-na-osiedle/#respond Mon, 13 Jul 2020 07:30:27 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=37549

Od lat muzyka towarzyszy mi w życiu codziennym. Słucham jej gotując, malując się, czy nawet biorąc prysznic. Tą muzyką jest rap. Koło tej książki nie mogłam, więc przejść obojętnie wiedząc, że cała akcja będzie się toczyć na osiedlu, które również nie jest mi obce. Natomiast tłem do wydarzeń będzie rap, w tym kawałki m.in WWO, Pezeta czy Peji. To wszystko okryte kryminalnym wątkiem. Czy nie brzmi to dobrze?

Cała historia dzieje się, we wczesnych latach dwutysięcznych, na Osiedlu RZNiW, gdzie każdy zna każdego, młodzi ludzie żyją w rytmie rapu i gustują w różnych używkach. W jednym z potężnych bloków żyje Deso, młody chłopak, który pomaga swojej babci – ledwo wiążą koniec z końcem. Spędza on czas na spotykaniu się z dziewczynami, kolegami i typami spod ciemnej gwiazdy.

Jednak jednego dnia jego życie zmienia się diametralnie. Nic już nie będzie takie samo. Pewnego wieczoru dostaje on esemesa od nieznajomego numeru. Nadawca wysłał, krótki komunikat: „Boję się. Chyba ktoś za mną idzie”. Deso oddzwania do nadawcy, ale jedyne co słyszy to trzaski. Kolejnego dnia w szkole, okazuje się, że zaginęła dziewczyna z klasy chłopaka. Pierwsze podejrzenia padają na chłopaka, który dostał ostatnią wiadomość od zaginionej. Deso zaczyna szukać dziewczyny na własną rękę.

Od początku książki zostajemy wchłonięci przez świat, w którym dym jointów zapiera nam dech w piersiach, a w międzyczasie próbujemy przeżyć na Osiedlu RZNiW. Jestem pod niesamowitym wrażeniem tego, jak Remigiusz Mróz przedstawił Osiedle i to jacy ludzie tam żyją. Jest to idealne podsumowanie tego, jak ludzie w latach dwutysięcznych żyli w takich miejscach i co robili by móc wyrwać się z tego miejsca. Jedni tak jak Deso, próbowali swoich sił w rapie, mając na słuchawkach ikony polskiego rapu, inny natomiast handlowali dragami. W tej brutalnej rzeczywistości, były też osoby, które żyły w względnym luksusie.

Autor bardzo dobrze wykreował postać Deso, który kojarzy się od razu ze zwykłym chłopakiem spod bloku. Nie obce są mu kobiety, używki i mocne imprezy. Jednocześnie mamy tutaj ukazany obraz pokrzywdzonego przez los chłopaka, który stara się wyrwać z tego środowiska i pomóc swojej jedynej, najbardziej zaufanej kobiecie w życiu – babci. Bohater przez całą historię odkrywa siebie na nowo przechodząc dużą zmianę.

Fabuła książki jest niesamowicie wciągająca i porywająca. Płynie ona bardzo wartko i nie da się nudzić z tą książką. Cały czas jesteśmy zasypywani nowymi informacjami, które zmieniają nasz pogląd na sytuację i to co naprawdę wydarzyło się w feralną noc. Natomiast zakończenie zwali Was z nóg. Nie spodziewałam się tego, co nastąpiło na sam koniec. Nie dość, że nowe informacje, które dowiaduje się Deso są jak obuch w głowę, to zakończenie rozkłada na łopatki. Przez dobre dziesięć minut patrzyłam się na stronę książki i po prostu nie dowierzałam.

Książka nie jest pozostawiona bez brutalności Osiedli, jak i nie jest pozostawiona bez muzyki, która towarzyszy głównemu bohaterowi tak, jak i nam w poszukiwaniu prawdy. WWO, Pezet. O.S.T.R., Peja to te ksywki, które towarzyszą nam całą książkę i przypominają fundamenty, na których obecnie rośnie rap. Co warto jeszcze zaznaczyć, książka jest podzielona na rozdziały, które natomiast dzielą się na konkretne fragmenty, wymyślnie nazwane INTRO, Pierwsza zwrotka, Refren, Druga zwrotka, aż do OUTRO, które rozwala system.

Ta książka połączyła w sobie miłość do muzyki – rapu, osiedlowe klimaty, wątek owiany mroczną tajemnicą kryminalną. Jest to pozycja, obok której nie da się przejść obojętnie. Łapcie za Osiedle RZNiW i pozwólcie zabrać się w tą podróż.

Prawda boli tylko raz, kłamstwo za każdym razem kiedy je wspominamy

Oliwia Łukowska – Hip-Hop Nigdy Stop

]]>
https://hhnigdystop.com/2020/07/osiedle-rzniw-czyli-powrot-na-osiedle/feed/ 0
Ras oburzony wypowiedzią Andrzeja Dudy: „To zachowanie frajerskie” https://hhnigdystop.com/2020/07/ras-oburzony-wypowiedzia-andrzeja-dudy-to-zachowanie-frajerskie/ https://hhnigdystop.com/2020/07/ras-oburzony-wypowiedzia-andrzeja-dudy-to-zachowanie-frajerskie/#respond Mon, 13 Jul 2020 07:30:12 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=37548

Wczoraj poznaliśmy wstępne wyniki II tury wyborów prezydenckich.


Przez ostatnie tygodnie cały kraj żył głównie wyborami prezydenckimi. Wczoraj otrzymaliśmy oficjalne, wstępne wyniki, w których zwyciężył Andrzej Duda. Kolejne sygnały napływające z komisji wyborczych potwierdzają zwycięstwo obecnego prezydenta. Od razu po ogłoszeniu wstępnych wyników obaj kandydaci zabrali głos, a Andrzej Duda powiedział:

Jeżeli ktokolwiek poczuł się urażony jakimś moim działaniem, słowem przez te pięć lat, nie tylko w kampanii, proszę, żeby przyjął moje przeprosiny. Chcę zapewnić, że darzę go szacunkiem, tak jak darzę szacunkiem wszystkich moich rodaków, niezależnie od poglądów. Pod biało-czerwonym sztandarem jest i musi być miejsce dla każdego.

W podobnym tonie wypowiedziała się córka prezydenta, Kinga:

Niezależnie od tego, kto wygra te wybory, chciałabym zaapelować do państwa o to, żeby nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego, w co wierzy, jaki ma kolor skóry, poglądy, jakiego kandydata popiera i kogo kocha. Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługują na szacunek.

Takie wypowiedzi nie spodobały się Rasowi, który wytknął prezydentowi hipokryzję. Wszystko przez wypowiedzi Dudy podczas kampanii, kiedy to w oczywisty sposób obraził środowiska LGBT. Ras pogratulował zwycięstwa, ale jednocześnie zaznaczył, że wypowiedzi po ogłoszeniu wyników to „frajerskie zachowanie„.

Panie prezydencie, gratulacje, ale pańskie wystąpienie po słowach w kampanii to jest absolutny szczyt hipokryzji. Nie można sobie najpierw piętnować ludzi w obrzydliwy sposób, a potem powiedzieć „XD żartowałem” i jeszcze wysłać córkę, żeby potwierdziła „tak, tak, XD żartował, kochajmy się”. Jest to zachowanie frajerskie.

]]>
https://hhnigdystop.com/2020/07/ras-oburzony-wypowiedzia-andrzeja-dudy-to-zachowanie-frajerskie/feed/ 0
LAPD ukazała wizerunki podejrzanych w sprawie morderstwa Pop Smoke’a https://hhnigdystop.com/2020/07/lapd-ukazala-wizerunki-podejrzanych-w-sprawie-morderstwa-pop-smokea/ https://hhnigdystop.com/2020/07/lapd-ukazala-wizerunki-podejrzanych-w-sprawie-morderstwa-pop-smokea/#respond Sun, 12 Jul 2020 15:50:48 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=37532

Akurat po wydaniu pośmiertnego albumu Pop Smoke’aShoot for the Stars, Aim for the Moonnastąpił przełom w śledztwie morderstwa rapera. Jak wiadome było wcześniej, celem napastników nie był sam Pop – nie znali go, a ich jedynym celem był rabunek jego placówki.

Wczoraj Policja z Los Angeles ukazała dane 3 podejrzanych z 5. Mogła jedynie tych, którzy przekroczyli 18 lat, a dwóch, których nie dane nam było poznać mieli kolejno po 17 i 15 lat. Trzech najstarszych: Jaquan Murphy (21 l.), Corey Walker (19 l.) i Keandre Rogers (18 l.) wyszli wczoraj po wpłaceniu kaucjy 1 miliona dolarów. Podobno aktualnie dwójka najmłodszych jest przesłuchiwana.

Powstało nawet konto na Instagramie, które ukazuje podejrzanych i ich działania na portalach spolecznościowych. Konto: popsmokekillers

]]>
https://hhnigdystop.com/2020/07/lapd-ukazala-wizerunki-podejrzanych-w-sprawie-morderstwa-pop-smokea/feed/ 0
Lil Marlo zastrzelony w Atlancie https://hhnigdystop.com/2020/07/lil-marlo-zastrzelony-w-atlancie/ https://hhnigdystop.com/2020/07/lil-marlo-zastrzelony-w-atlancie/#respond Sun, 12 Jul 2020 15:29:21 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=37540

Lil Marlo, raper pochodzący z Georgii, został zamordowany w Atlancie. Marlo, mający zaledwie 27 lat, został zastrzelony gdy prowadził samochód. Po internecie rozniosło się nagranie, na którym widzimy jego samochód, świadków oraz służby krajowe.

Lil Marlo łączony był z Lil Babym, który także jest w wytwórni Quality Control. Podpisał kontrakt w 2017 roku i wydał swój 1 mixtape, który nosił nazwę The Wire. Sam współzałożyciel labelu – Pierre „Pee” Thomas sądził:

Marlo rozwija się w QC przez ostatnie dwa lata, a tego lata ludzie naprawdę zobaczą jego niesamowity talent. Jest jednym z moich ulubionych artystów.

Here’s footage of QC artist Lil Marlo’s car being shot up, Rest In Peace Lil Marlo 🙏🏿🙏🏿🙏🏿 pic.twitter.com/kv6mWm1USN

]]>
https://hhnigdystop.com/2020/07/lil-marlo-zastrzelony-w-atlancie/feed/ 0
Nadchodzą kolejne albumy oraz film dokumentalny Juice WRLDa https://hhnigdystop.com/2020/07/nadchodza-kolejne-albumy-oraz-film-dokumentalny-juice-wrlda/ https://hhnigdystop.com/2020/07/nadchodza-kolejne-albumy-oraz-film-dokumentalny-juice-wrlda/#respond Sun, 12 Jul 2020 15:14:51 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=37530

W piątek (10 lipca) został wydany pośmiertny album Juice WRLDa, pt. Legends Never Die. Według Lil Bibby’ego, szefa Grade A Productions, wytwórnia Juice Wrld podpisała umowę partnerską z Interscope Records, na kolejne albumy i film dokumentalny o zmarłym raperze.

Lil Bibby w wywiadzie, na początku tego tygodniu, powiedział:

Pracujemy nad dokumentem. Jest w trakcie produkcji. Czekajcie na to. Ukaże się wkrótce (…) Zaczęliśmy dopiero. Więc wiesz, to może trochę zająć. Na pewno ukaże się w późniejszym okresie tego roku lub w następnym.

Warto wspomnieć, że już teraz album Juice WRLDa ma ponad 200 milionów odsłuchań na samym Spotify’u, a na Apple Music zajmuje praktycznie wszystkie pozycje w TOP 20. Spodziewa się, że Juice przebije wynik Pop Smoke’a, który i tak był imponujący.

]]>
https://hhnigdystop.com/2020/07/nadchodza-kolejne-albumy-oraz-film-dokumentalny-juice-wrlda/feed/ 0
Kartky z nowym kawałkiem „chłopcy z placu broni” https://hhnigdystop.com/2020/07/kartky-z-nowym-kawalkiem-chlopcy-z-placu-broni/ https://hhnigdystop.com/2020/07/kartky-z-nowym-kawalkiem-chlopcy-z-placu-broni/#respond Sun, 12 Jul 2020 11:56:10 +0000 https://hhnigdystop.com/?p=37526

Raper z kolejnym singlem.

Od kilku tygodni raper informował nas o swoim najnowszym albumie Out of society. Premiera płyty nastąpi 07.08. Do tej pory pojawiło się już kilka singli z albumu m.in. Ostatni Track nagrany z Oliverem Olsonem, czy CTRL Z. Tymczasem na kanale OU7SIDE  pojawił się kolejny singiel zapowiadający płytę.

Chłopcy z placu broni najnowszy singiel z krążka Out of Society Kartky’egoZa muzykę odpowiada Leśny oraz ADZ, natomiast za klip WOW Pictures. Przy zamówieniu preorderu płyty otrzymujemy EPkę Ballady i Romanse.

Preorder zamówicie TUTAJ!

]]>
https://hhnigdystop.com/2020/07/kartky-z-nowym-kawalkiem-chlopcy-z-placu-broni/feed/ 0