Baner Dedis Baner Dedis

Autor zdjęcia: IG: @cabanoss

/
12 października 2020
/

Zui prosi fanów o poważne traktowanie pandemii Covid-19

Od niedawna Zui znów stała się aktywna w mediach społecznościowych.

W związku ze wzrostem zakażeń wirusem i pojawieniem się żółtych oraz czerwonych stref w całej Polsce, artystka apeluje o pozostanie w domu i ograniczenie imprezowania.

Proszę was, noście maseczki, powstrzymajcie się od imprez, domówek, spotykania się w dużych grupach znajomych. Nosząc maseczkę, trzymając dystans, okazujemy szacunek całemu społeczeństwu.

Zui poruszyła także istotną kwestię dotyczącą wprowadzenia ewentualnego lockdownu i jego skutków dla gospodarki.

Od nas i od naszej odpowiedzialności zależy czy przyjdzie nam się zmierzyć z kolejnym lockdownem, który będzie tragiczny w skutkach dla gospodarki, a którego konsekwencje dotkną nas wszystkich. Nasi rodzice, rodzina mogą stracić pracę bez perspektyw na nowe zatrudnienie. Restauracje, sklepy, firmy będą upadać, co osłabi gospodarkę i wpłynie na poziom życia nas wszystkich.

Poruszający apel piosenkarki wywołał niemałą burzę w sekcji komentarzy. Niektórzy z fanów pisali o tym, że nie wierzą w epidemię, inni zaś, poruszali kwestię przekłamanych statystyk.

Cały post Zui możecie zobaczyć poniżej.

View this post on Instagram

Hej. Wszyscy jesteśmy świadkami eskalacji pandemii u nas w kraju. Wiem, że wiele osób nadal nie traktuje poważnie zagrożenia, a przede wszystkim konsekwencji jakie niesie ze sobą lekceważenie obostrzeń. Tylko od nas zależy jak będą wyglądać kolejne tygodnie, miesiące, lata. Od nas i od naszej odpowiedzialności zależy czy przyjdzie nam się zmierzyć z kolejnym lockdownem, który będzie tragiczny w skutkach dla gospodarki, a którego konsekwencje dotkną nas wszystkich. Nasi rodzice, rodzina mogą stracić pracę bez perspektyw na nowe zatrudnienie. Restauracje, sklepy, firmy będą upadać, co osłabi gospodarkę i wpłynie na poziom życia nas wszystkich. Warto pomyśleć o pracownikach służby zdrowia, którzy pracują od rana do nocy w pocie czoła ratując tych najbardziej potrzebujących. Jeśli przyrosty zakażeń będą utrzymywać się na takim poziomie jak w ostatnich dniach to zabraknie rąk do pracy wśród lekarzy, pielęgniarek. Zabraknie sprzętu, materiałów, respiratorów. Osoby z innymi poważnymi schorzeniami nie będą miały szansy otrzymać właściwej pomocy. Widzieliśmy jak to wyglądało we Włoszech. Nie pozwólmy, aby u nas scenariusz był podobny. Wszystkie branże są dotknięte kryzysem, który może się pogłębić jeśli wszyscy się nie obudzimy. Proszę was, noście maseczki, powstrzymajcie się od imprez, domówek, spotykania się w dużych grupach znajomych. Nosząc maseczkę, trzymając dystans, okazujemy szacunek całemu społeczeństwu. Mimo, że nie ma lockdownu to bądźmy zdyscyplinowani niezależnie od sympatii politycznych czy światopoglądu. Społeczeństwo jest podzielone, ale chociaż w tej sprawie zjednoczmy się. Mamy wspólny cel, chcemy suchą stopą przejść przez ten trudny czas. Przestańmy traktować śmierci jako statystykę, bo jest to bolesna tragedia dla wielu rodzin. Starsze osoby mają prawo żyć jak najdłużej, każdy z nas jest tak samo ważny. Trzymajcie się, życzę wam i waszym najbliższym dużo zdrowia. #stayhome #wearadamnmask #bekind

A post shared by Zui (@zuigram) on

Podobne wpisy
Popularne