Autor zdjęcia: // IG: @pejaslumsattack

/
29 października 2020
/

Maleńczuk wyśmiewa Quebonafide. Peja odpowiada!

Kilka dni temu na kanale Imponderabilia pojawił się wywiad z Maciejem Maleńczukiem.

Muzyk bardzo krytycznie wypowiadał się na temat polskiego rapu oraz artystów reprezentujących ten gatunek muzyczny. Karol Paciorek, który podczas rozmów stara się nie sugerować rozmówcom odpowiedzi, ani ujawniać swoich preferencji w wielu tematach, zagaił temat dominacji rapu na polskim rynku w kontekście sprzedaży płyt. Maleńczuk skrytykował polski hip-hop, wyśmiał raperów starszego pokolenia, zarzucił twórcom „sprzedajność”, a całą wypowiedź poparł wyrwanym z kontekstu, a na dodatek błędnie przytoczonym, wersem Quebonafide.

Słucham czasem tego rapu i próbuję czasem znaleźć coś sensownego w tym wszystkim. Przychodzi Quebonafide i rapuje „Zamieniłem ten łańcuch na książki”. Znaczy co, chwalisz się, że książki czytasz? Albo narzeka, że Reebok zmienił logo i to jest jego problem.

Temat „sprzedajności” rozpoczął się od pytania Paciorka o opinię w temacie lokowania produktów na klipach. Maleńczuk bezrefleksyjnie stwierdził, że raperzy się sprzedają. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że były wokalista Püdelsów wystąpił w reklamie popularnego piwa bezalkoholowego.

Maleńczuk poruszył też kwestię wieku raperów, sugerując, że po czterdzieste mężczyźnie nie wypada rapować. Przypomnijmy, że wokalista ma na karku prawie 60 wiosen.

Co będzie jak się ten żołnierz zestarzeje, bo czas szybko płynie i jeszcze przed chwilą byłeś 30-latkiem, i byłeś bojowy i młodzieżowy, a tu nagle się okazuje, że masz 40 lat, siwe włosy, a dalej jesteś… raperem.

W kwestii wypowiedzi Maleńczuka głos postanowił zabrać Peja. W poście na Facebooku skomentował argument dotyczący wieku, jednocześnie wrzucając link do kawałka Bum-Rush grupy BODY COUNT. W numerze tym możemy usłyszeć Ice-T‚ego, który nawija z niesamowitą energią, mając 62 lata!

Treść posta Peji przedstawia się następująco:

Maleńczuk (flow jak Z. Stonoga) masz tu rapera po sześćdziesiątce. I powiedz mi tylko czym farbujesz piórnik skoro my raperzy siwiejemy w 40 roku życia. Cenne rady zawsze na propsie.

Całą rozmowę Karola Paciorka i Macieja Maleńczuka możecie obejrzeć poniżej.

Podobne wpisy
Popularne