Baner Dedis Baner Dedis

Autor zdjęcia: IG: @erosick1

/
20 października 2020
/

Ero JWP: „Wydaje mi się, że hip-hop to jestem ja”

Ero JWP w bardzo ciekawej rozmowie!


Weteran polskiej sceny będzie jednym z rozmówców kolejnej części książki To nie jest hip-hop. Rozmowy. Kilka zdań od Ero zostało ujawnionych już teraz, a w nich m.in. o tym… czym dla niego jest hip-hop! Członek kolektywu JWP mówi, że bardzo mocno utożsamia się z hip-hopem, do tego stopnia, że wszystko co robi kojarzy mu się z tą kulturą. Ero mówi:

Hip-hop to pewna filozofia. Wydaje mi się, że hip-hop to jestem ja. Wszystkie atrakcje życiowe są zawarte w tym słowie: hip-hop. Jak coś jest hip-hopem, mój mózg od razu wszędzie wysyła dziesiątki. To jest to, co odbierają moje zmysły. Mnóstwo rzeczy określam mianem hip-hopu. Jak coś jest zajebiste, mówię: „To jest hip-hop!”. Jestem hiphopowcem do tego stopnia, że jak cokolwiek jest dobre, to jest hip-hopem.

Raper wspomina też początki swojego romansu z hip-hopem. Z rozmowy dowiadujemy się też tego jak Ero rozumie hip-hop.

Hip-hop zbudował moje poczucie estetyki. Już na etapie dorastania wrósł we mnie na stałe. W hip-hopie są dźwięki, klimat, który sam sobie wymyśliłem, przeżycia, ludzie, ich zachowania, spojrzenie na sztukę, kultura osobista… Tak rozumiem hip-hop po grubo ponad dwóch dekadach spędzonych w tym środowisku. Taki jest mój hip-hop i cieszy mnie, że dużo ludzi – z racji tego, że dobrze hip-hop interpretuję – go czuje. Hip-hop jest sumą moich przeżyć. Jestem swoim hip-hopem, ale ty też możesz być swoim hip-hopem. Każdy ma swój. Tylko niektórzy mają chj*owy (śmiech).

Cały fragment rozmowy z Ero znajdziecie TUTAJ.

Podobne wpisy
Popularne