Baner Dedis Baner Dedis

Autor zdjęcia: IG: @bedoes2115

/
11 października 2020
/

Bedoes: „Szacunek i wsparcie to nigdy nie były oznaki słabości, za to znęcanie się, już tak.”

Niedawno Bedoes utworzył klub sportowy dla dzieci i młodzieży – Huragan Niewieścin.

Inicjatywa ma na celu pomóc dzieciakom z mniejszych miejscowości rozwijać pasje i zainteresowania, poprzez sport. Klub piłkarski stał się także inicjatywą mającą pomóc w zwalczaniu przemocy szkolnej. Bedoes wielokrotnie wspominał o tym, że sam był prześladowanym w szkole dzieciakiem. Teraz postanowił walczyć z nierównością i dyskryminacją na szkolnych korytarzach.

Jeśli podejrzewasz, że ktoś może źle się czuć w szkole z jakiegokolwiek powodu; spytaj go, porozmawiaj z nim bez względu na to, czy się znacie czy nie – w szkole wszyscy powinniście się wspierać, reagować na przemoc, rozwiązywać wspólnie konflikty i pomagać sobie.

Walka z przemocą nigdy nie była prostą sprawą. Bedoes przekonuje się o tym na własnej skórze, ponieważ Huragan nie cieszy się pozytywną opinią wśród nauczycieli z okolic Niewieścina.

Nauczyciele z okolicznych miejscowości mówią dzieciom aby nie przychodziły do nas bo, cytuję „tam są narkotyki i oni je testują na dzieciach”.

Do rapera odezwało się mnóstwo osób. Fani opisują mu historie ze swoich szkół związane z przemocą i nierównością. Bedoes zapowiedział, że postara się każdemu pomóc. 

Podobne wpisy
Popularne