/
26 października 2020
/

Apel Taco Hemingway’a: „Krzyczcie, maszerujcie, śpiewajcie, skandujcie!”

Kolejny artysta zabrał głos w sprawie ostatnich wydarzeń w naszym kraju.


Od kilku dni w całym kraju trwają nieustanne protesty w sprawie czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Ludzie licznie wyszli na ulice blokując drogi, sprzeciwiając się władzy i skandując przeróżne hasła. Wielu artystów chętnie wspiera protestujących na marszach, a także w internecie. Głos zabrali już m.in. Rest Dixon37, Peja, Żabson, Filipek czy Bedooes, a teraz do tego grona dołącza także Taco Hemingway.

Muzyk na swoim Instagramie wystosował specjalny apel do wszystkich swoich słuchaczy i wszystkich protestujących. Dodatkowo napisał także, że jest dumny z reakcji swoich rodaków na obecne wydarzenia. Taco zaapelował również żeby na siebie uważać, otwarcie krytykować decyzję TK i patrzeć władzy na ręce. We wpisie czytamy:

Każdej osobie, która publicznie sprzeciwia się obecnej władzy, automatycznie stawiany jest zarzut o braku patriotyzmu oraz antypolskość. Jednak patriotyzm nigdy nie polegał na ślepym wspieraniu obozu rządzącego. Patriotyzm polega na dbaniu o zdrowie i szczęście swoich rodaków. Patriotyzm polega na empatii i pomocy słabszym. Patriotyzm polega na wyrażaniu głośnego sprzeciwu, gdy innym dzieje się krzywda. I w takiej definicji patriotyzmu (w przeciwieństwie do tej, która skupia się na bezrefleksyjnej żonglerce hasłami, ważnymi datami i nazwiskami), jestem patriotą w stu procentach.

W dalszej części wypowiedzi czytamy jeszcze:

Duma mnie rozpiera gdy widzę, co dzieje się w Polsce. Mowa nie o rządzących, rzecz jasna, ale o reakcji społeczeństwa na ostatnie wydarzenia. Głęboko wierzę, że za jakiś czas będziemy to wszystko wspominać jak jakiś bardzo długi, bardzo zły sen. Patrząc na nastroje społeczne – koniec jest już bliżej, niż dalej. Bądźcie bezpieczni, miejcie oczy dookoła głowy. Krzyczcie, maszerujcie, śpiewajcie, skandujcie – przypomnijcie rządzącym, że patrzymy im na ręce. „Dziewczyny, społeczeństwo z wami” – tak chciałem napisać. Ale, nawet statystycznie rzecz biorąc, przecież to wy jesteście tym społeczeństwem. Kocham was wszystkich, Filip.

Podobne wpisy
Popularne