Autor zdjęcia: Michał Klusek

/
6 sierpnia 2020
/

Solar: „Osoby LGBT+ powinny mieć takie same prawa jak wszyscy”

W specjalnym wywiadzie kilku twórców wypowiedziało się na temat mniejszości seksualnych w Polsce.


W naszym kraju nieustannie trwa debata o równych prawach dla mniejszości seksualnych. Twórcy coraz chętniej i odważniej wypowiadają się na trudne tematy, a jednym z nich jest właśnie temat osób LGBT. Już na początku roku Pezet powiedział, że odmienność seksualna nigdy mu nie przeszkadzała.

Teraz kilka słów na ten temat wtrącili także Solar, DGE, Ten Typ Mes, Vienio, Kosi czy też Łajzol. Wszyscy twórcy popierają takie osoby, lub mówią o tym, że są im kompletnie obojętne. Nie potępiają jednak osób LGBT. W wywiadzie dla Noizz Solar powiedział:

Osoby LGBT+ powinny mieć takie same prawa jak wszyscy. Nie większe, nie mniejsze, wszyscy powinniśmy być równi wobec prawa i możliwości społecznych.

Współtwórca SBM Label mówi też o instytucji małżeństwa. Tutaj Solar zaznacza, że zostawiłby to dla par heteroseksualnych, ale nie widzi przeciwwskazań, aby osoby homoseksualne zawierały związki partnerskie.

Jeśli miałbym wystąpić w roli mediatora pomiędzy zwaśnionymi światami, zaproponowałbym pochylenie się na słowem „małżeństwo”, które zwyczajowo jest zarezerwowane dla kobiety i mężczyzny. (…) To kwestia kulturowa, więc słowo “małżeństwo” (które nomen omen zawiera w sobie etymologicznie „żonę”, która przecież w związku homoseksualnym nie musi być obecna) dla spokoju społecznego zostawiłbym dla związku kobiety i mężczyzny. Nie widzę jednak żadnych przeciwwskazań, aby pary homoseksualne zawierały związki partnerskie, dające te same prawa i obowiązki, co małżeństwo.

W podobnym tonie wypowiadają się także Vienio i donGURALesko, którzy zaznaczają, że wszystkich traktują równo, niezależnie od ich orientacji seksualnej. Inni twórcy również nie widzą w tym nic złego. Wszystkie wypowiedzi każdego z muzyków znajdziecie na stronie Noizz.

Podobne wpisy
Popularne