/
25 czerwca 2020
/

Tede o Szpaku i Słoniu

Raper w wywiadzie Przedłużyfszy.

Premiera najnowszej płyty Tede Disco Noir już za nami. Jednak raper nie daje nam odpocząć i serwuje nowe informacje oraz wywiady. Jak się okazuje raper zapowiedział teledysk do kawałka J*BAĆ ŁAKÓW z gościnnym udziałem Zbuka, Fokusa, Tymka, Teabe, Wac Toja, Dwa Sławy, Gedza, Tetrisa, Otsochodzi, Włodiego, JNR’A i Abla. Dodatkowo na kanale Kuba Talks, ukazał się wywiad Przedłużyfszy, który jest kontynuacją wywiadu z przed kilku tygodni.

Panowie rozpoczęli od podsumowania ostatnich kilku tygodni od premiery płyty. Disco Noir ukazało się na pierwszym miejscu na OLiS. Tede skomentował to słowami:

Jedynka na OLiS to jest coś dla fun’u. Ale jedynka na OLiS winylowym to byłaby fajna sprawa.

W pierwszej części wywiadu, zebrano pytania od fanów, które pojawiły się w tej części. Pierwsze pytanie, które padło to, czy ostatnia płyta rapera jest wyrazem spoważnienia. Tede zaznaczył, że jest to już poważna płyta. Kuba Głogowski wspomniał też o tematach, które znacznie odbiegają od tematyki, która przewijała się na poprzednich płytach Jacka. Czego nikt się raczej nie spodziewał.

No i właśnie, to jest ten efekt, o którym mówiłem nóżka zaczyna latać, a ty myślisz „o ch*j tu chodzi” zaczynasz się wsłuchiwać i naprawdę, miałem nadzieję, że będzie fajnie, dobrze, że ludzie to czują.

Ostatnio Tede wypuścił reedycję Esende Mylffon, padło pytanie, czy możemy się spodziewać reedycji innych płyt. Raper powiedział, że jest szansa na to, a nawet są plany co do DJ BUHHa. Kolejne pytanie dotyczyło gościnnych udziałów raperów – czy Tede zdecydowałby się na współpracę ze Szpakiem, Słoniem, K.A.S.T.A.

Ze Szpakiem jest tak, gadaliśmy kilka dni wcześniej, ze sobą na Instagramie o kawałku. Wysłał mi go, ale uznał, że to nie jest jeszcze „to”. Temat się cały czas przewija. Na pewno coś będzie, bo to jest zaj*bisty raper.(…)Z chęcią ze Szpakiem nagram. Ja Słonia nie znam, znam jego twórczość. Można by było znaleźć wspólny temat. Co do Waldka Kasty, to nie wiem, nie mam z nim kontaktu. Jak Waldek zaprosi to będziemy myśleć.

Fani rapera zauważyli też podobny początek w kawałku Kobiety, wino i śpiew, do numeru z twórczości Kartky’ego. Czy był to przytyk do Kartky’ego?

Ja nie słyszałem, żadnego kawałka Kartky’ego, po za tymi co robił Favst. Nie, nie to nie przytyk. Twórczości Kartky’ego totalnie nie znam.

Całość dostępna poniżej.

Podobne wpisy
Popularne