Autor zdjęcia: IG: @tedef

/
26 czerwca 2020
/

Tede krytycznie o akcji „Black Lives Matter”

Tede w rozmowie z Kubą Głogowskim odniósł się do niedawnych wydarzeń w Stanach.


Jednym z najbardziej palących tematów ostatnich tygodni jest sprawa śmierci Georga Floyd’a i zamieszek, które wybuchły w USA. Cały świat solidaryzuje się z zamordowanym mężczyzna, jego bliskimi i organizacją Black Lives Matter. W związku z tymi wydarzeniami w USA wybuchły ogromne zamieszki, które bardzo szybko przerodziły się w plądrowaniu sklepów, pobicia, a nawet morderstwa. W wywiadzie z Kubą Głogowskim do sprawy odniósł się Tede, który skrytykował zachowanie m.in. celebrytów.

Na wstępie raper mówi o swoim podejściu do całej sprawy:

Moje podejście jest takie, mówię to zupełnie poważnie, wiadomo – tragedia jest tragedią i jeb*ć przemoc i tak dalej, to jest jedno. Drugi aspekt sprawy jest taki, że z tego co czytałem ten gość nie był aniołkiem. Robisz pogrzeb w złotej trumnie gościowi, który naćpany, ku*wa, przystawiał ciężarnej kobiecie naładowaną broń do brzucha – to jakaś paranoja jest. A po trzecie, szanuję was… ch*j, nie szanuję was za to właśnie. Nawpie*dalajcie sobie tych czarnych kwadratów jak debile. Australia spłonęła już dawno, w chu*u macie tę Australię. Płakane było, a teraz Black Lives Matter.

Następnie warszawski muzyk porównuje tę sytuację do innej, która miała miejsce w naszym kraju. Dokładniej chodzi tu o śmierć Igora Stachowiaka, który również został zabity przez policjantów, ale cała sprawa została umorzona.

Ku*wa, anulowali sprawę Stachowiaka, którego tutaj zaje*ały psy na rynku. I co ku*wa? Se wstawcie kwadraty z Igorem Stachowiakiem. White Live Matter, Igor Stachowiak Live Matter… To jest jakieś gówno. (…) Ale ku*wa miej świadomość, że w tym samym czasie prokuratura umarza sprawę zabójstwa Igora Stachowiaka i nikt z tych celebrytów, tfu, pie*dolonych nie ustawia sobie kwadratów z Wrocławiem. Bo co? Bo to gorszy chłopak jest? Moim zdaniem to jest chuj*wa akcja na maksa. Ja się do tego nie przyłączam, pie*dolę to.

Poniżej znajdziecie cały wywiad Kuby Głogowskiego z Tede. Wątek Black Lives Matter rozpoczyna się w 31:10.

Podobne wpisy
Popularne