Autor zdjęcia: Piotr Pytel//IG: @bialas_h8m5//Iwona Kłoczewska

/
16 maja 2020
/

Sokół, Białas, Szpaku i wielu innych z listem do Prezydenta w sprawie Bonusa RPK!

Raperzy wystosowali list otwarty do Andrzeja Dudy w sprawie Bonusa RPK!


Środowisko rapowe w naszym kraju doskonale zaznajomione jest z obecną sytuacją Bonusa RPK. Raper trafił za kratki na podstawie pomówień i nieustannie walczy o sprawiedliwość i uniewinnienie. Jego koledzy ze sceny po raz kolejny pokazali, że w tym trudnym okresie razem z nim walczą o doprowadzenie całej historii do szczęśliwego zakończenia.

Powstała specjalna petycja, którą podpisało już ponad 100 000 osób. Białas zapowiedział także płytę, której sprzedaż ma pomóc Bonusowi i jego rodzinie. Teraz koledzy ze sceny poszli o krok dalej i wystosowali list otwarty do Prezydenta Andrzeja Dudy. Autorzy listu na wstępie mówią o akcji #hot16challenge2, w którą Andrzej Duda się zangażował.

Cieszy nas fakt, że tak wielu zacnych ludzi wsparło akcję, która stała się okazją do finansowego wsparcia służb walczących z koronawirusem, ale także przybliżenia stylu muzyki, z którą utożsamiają się miliony ludzi na całym świecie. To głos wielu młodych ludzi żyjących w realiach blokowisk, często zmagających się z wieloma problemami, z wyzwaniami dnia codziennego. Dziś każdy nominowany może wesprzeć ten szczytny cel rapując swoich 16 wersów prawdy.

Następnie czytamy już o samej prośbie o ułaskawienie Bonusa RPK.

Jest jednak człowiek, który tej szansy nie ma. To Oliwier Roszczyk – Bonus RPK, także przedstawiciel nurtu ulicznego rapu, nasz przyjaciel, wspaniały ojciec dwóch synów, partner, syn. Autorytet wielu młodych ludzi, który swoimi utworami często pokazuje jak ważne są honor, uczciwość, praca, szacunek do drugiego człowieka i miłość do Ojczyzny. Bonus RPK odsiaduje wieloletni wyrok więzienia wydany na podstawie pomówienia, bez żadnych innych dowodów. Sprawa Bonusa RPK jest tematem wielu medialnych audycji, dyskusji i wciąż wzbudza wiele emocji. W tym miejscu chcielibyśmy wspomnieć Panu Prezydentowi, że w styczniu i marcu tego roku złożyliśmy do Kancelarii Pana Prezydenta łącznie ponad 107.000 podpisów obywateli wspierających prośbę o ułaskawienie osoby Oliwiera Roszczyka, o warunkowego zawieszenie kary pozbawienia wolności i umożliwienie mu pozostania w warunkach wolnościowych przy rodzinie.

Na kolejnym zdjęciu dokumentów opublikowanych na Facebookowym profilu Przeciw Bezprawiu 2018 widzimy podpisy osób, które zdecydowały się wesprzeć Bonusa. Wśród nich znajdziemy takich raperów jak: Sokół, Pezet, Szpaku, Białas, Jongmen, Diox, Pono, Rest, Kafar, Rufuz i wielu innych.

 

Podobne wpisy
Popularne