Autor zdjęcia: fot. leaking minds

/
22 maja 2020
/

Rząd finansuje streamy producenta muzycznego!

Producent muzyczny otrzymał gigantyczną kwotę z dotacji!

DrySkull to producent muzyczny, który w swoim czasie tworzył bity m.in. dla Solara, Białasa czy VNMa. Dodatkowo jakiś czas temu wydał numer Światłowstręt, a na swoich media społecznościowych artysta zajmuje się streamingiem i nauką tworzenia bitów oraz ich analizą.

Chociaż sam producent nie zgarnia zbyt dużej publiki przy swoich lekcjach, to jego temat wypłynął na grupie Sajko za sprawą jednego z jej członków. Wszystko przez rządowe dotacje do programu Kultura w Sieci, gdzie przy odpowiednio rozpisanym projekcie, możemy otrzymać dotację z Państwa na rozwój danej działalności w zakresie kultury. Z tej okazji skorzystał DrySkull, którego program Produkcja muzyczna dla wszystkich zakwalifikował się do otrzymania pieniędzy w wysokości 68 tysięcy!

Niemniej jednak wnikliwi użytkownicy grupy Sajko dokładnie przyjrzeli się social mediom producenta. Wybrany projekt, realizowany na platformie Twitch zgarniał widownię rzędu 15-20 osób, a sam muzyk podczas swoich transmisji nie udostępniał nawet ekranu laptopa, aby pokazać powstawanie bitu. Zaczęły pojawiać się głosy krytyki w stronę tak dużych dotacji oraz fatalnie przygotowanego projektu, a także tego, że suma 68 tysięcy jest marnotrawstwem w obliczu akcji #hot16challenge2 na wsparcie polskiej Służby Zdrowia.

 

Wykaz wniosków

 

Podobne wpisy
Popularne