Autor zdjęcia: IG: @pablonovacci//Piotr Pytel

/
21 maja 2020
/

Pablo Novacci o zbiórce Solara: „Złotówka wyrzucona w błoto”

Nie wszyscy z entuzjazmem podeszli do akcji zorganizowanej przez Solara.


Skala rozgłosu drugiej edycji #hot16challenge przerosła najśmielsze oczekiwania. Poza raperami do akcji włączyli się także aktorzy, celebryci, artyści z innych kręgów muzycznych oraz duże firmy. Wiele kontrowersji wywołały również występy polityków, w tym Prezydenta Andrzeja Dudy. Pojawiło się wiele słów krytyki sugerujących, że rządzący chcą w ten sposób ocieplić swój wizerunek.

Do całej sprawy krytycznie podszedł także Pablo Novacci, który na swoim Facebooku otwarcie skrytykował całą zbiórkę pisząc, że dla niego to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Zaraz się poleje hejt jaki to ze mnie cham i w ogóle, ale ja naprawdę kocham pomagać ludziom, uważam za szlachetne wszelkie akcje charytatywne, ale tylko te, które naprawdę maja sens. Uważam, ze każda złotówka zebrana na „walkę z koronawirusem”, to złotówka wyrzucona w błoto. Nienawidzę bezsensownego wyrzucania pieniędzy, dlatego to pisze.

Muzyk postanowił uargumentować swoje słowa w kilku punktach. Pablo pisze tam:

Po 1 – wirus nie okazał się tak super groźny jak się wydawało, umierają tylko ludzie, którzy już mieli jakieś choroby, w dodatku są to osoby starsze (bron Boże nie mowie, że są mniej znaczący i mogą umierać),

Po 2 – ceny maseczek (które nic nie dają i tak) i rękawiczek są masakrycznie windowane,

Po 3 – mamy niesamowicie wysokie podatki i składki, w tym na PAŃSTWOWĄ SŁUŻBĘ ZDROWIA, nie widzę najmniejszego powodu, aby zbierać pieniądze akurat na walkę z wirusem covid.

Po 5 – Przestańmy wszyscy panikować, wracajmy do pracy i ratujmy gospodarkę póki jest jeszcze co.

Po 6 i chyba najważniejsze – z racji tego, ze mimo wysokich podatków nasza służba zdrowia jest w takim dramatycznym stanie, ze raperzy musza zbierać pieniądze to róbmy takie akcje częściej – pomagajmy chorym dzieciom, biednym dzieciom i ogólnie ludziom pokrzywdzonym przez los. Tyle.

Pablo dodaje też, że pod jego „szesnastką” pojawił się link do innej zbiórki, niż ta, którą promują raperzy. Raper zaznaczył, że postanowił pomóc malutkiej Kai.

Podobne wpisy
Popularne