Autor zdjęcia: Bartek M.

/
25 marca 2020
/

Paluch o koronawirusie: „Nie lepiej izolować osoby starsze?”

Kilka słów na temat obecnej sytuacji na świecie napisał Paluch.


Szef BOR-u na swoim Instagramie postanowił odnieść się do obecnie panującej na świecie sytuacji, związanej oczywiście z koronawirusem. COVID-19 sparaliżował cały świat, w tym także branżę muzyczną. Wiele imprez, pojedynczych koncertów czy tras koncertowych zostało odwołanych lub przeniesionych na końcówkę roku.

W kilku zdaniach na temat epidemii wypowiedział się Paluch. Raper na początku przytoczył historię, która przytrafiła mu się 2 lata temu.

Dwa lata temu mój syn trafił do szpitala po zarażeniu się zmutowaną grypą. Po wykonaniu testów (płatne 350 zł za osobę) okazało się, że moja córka i ja mamy grypę typu A. Wyszedłem ze szpitala, pojechałem do domu i odpoczywaliśmy kilka dni bez żadnych objawów. W tym czasie byłem wszędzie gdzie musiałem/chciałem być i pewnie zaraziłem kilka osób.

Później Paluch dodaje jeszcze, że mógł zarazić swoją 80-letnią babcię, która w efekcie tego mogłaby mieć poważne problemy zdrowotne. Muzyk zasugerował nawet czy może lepiej byłoby izolować właśnie osoby starsze.

Możliwe, że gdybym zaraził swoją babcię, która ma ponad 80 lat, mogłaby mieć komplikacje i poważne problemy zdrowotne. Czy nie lepiej izolować i poddawać kwarantannie osoby starsze, powyżej 70 lat, niż całe państwo wprowadzać stan aresztu domowego, doprowadzając gospodarkę do ruiny? Pytam retorycznie.

Na koniec Paluch zaapelował jeszcze do wszystkich słuchaczy, aby zadbali o swoich rodziców i dziadków, nie tylko w obecnej sytuacji.

Rozumiem powagę sytuacji. Rozumiem, że wirus jest nieznany. Rozumiem, że starsi ludzie umierają po komplikacjach. Ale to co się dzieje, jest popierdo*one. Pozdrawiam. Dbajcie o swoich dziadków i rodziców nie tylko w tym pojeb*nym czasie, ale codziennie.

Podobne wpisy
Popularne