/
12 lutego 2020
/

Jak powstawał film „Białas zabił człowieka”?

Artysta powrócił z przytupem z filmem Białas zabił człowieka. Skąd koncepcja na film i kto był za to odpowiedzialny?

Luty możemy bez wątpienia uznać, za miesiąc powrotów raperów do rapu. Jednym z nich był Białas, który w niekonwencjonalny sposób podszedł do tematu. Przedstawił nam film, w którym grał pierwsze skrzypce.

Białas zabił człowieka wyprodukował kriskej. Jest to młody producent, który odpowiada za klipy takich raperów jak m.in. BedoesVogue, Solar i Bedoes – Jestem Zdrowy, Smolasty i TymekTusz. W rozmowie dla newonce.net opowiedział jak powstawał film Białas zabił człowieka.

Kriskej opowiada, że jego przygoda z SBM zaczęła się w 2017 roku przy realizacji klipu Arabska Noc z udziałem Quebonafide, Wac Toja i Solara. Dodaje również, jak doszło do powstania filmu Białasa.

Niezapowiedziany powrót Białasa na rapową scenę, po ponad półtorarocznej przerwie, musiał mieć wyjątkową oprawę, która zachwyci fanów. Stąd pomysł na film krótkometrażowy, a nie jedynie teledysk. Ekipa SBM przyszła do mnie z gotowym, bardzo dobrym konceptem. 

Producent zaznaczył, że pomysłem jego jak i Białasa, było nagranie materiału na tradycyjnej taśmie filmowej, w kontrze do obecnych realizacji cyfrowych.

Kamera analogowa, w porównaniu do cyfrowej, ma zupełnie inną rozpiętość tonalną i daje niesamowity klimat oraz filmowy look, nawiązujący do lat 80. i 90.

Kriskej dodatkowo wyodrębnił konkretne sceny i ze szczegółami tłumaczy, z jakimi wyzwaniami musieli się mierzyć.

Bójka przy bramie: trudne ujęcia technicznie, gdyż Białas, wraz z dublerem i kaskaderami, odgrywał scenę, w której bił samego siebie. Potrzebowaliśmy specjalnej choreografii, kaskaderów oraz efektów specjalnych.

Pogrzeb: najbardziej skomplikowana technicznie scena całego filmu. Wymagała znalezienia miejsca na mapie Warszawy, gdzie na horyzoncie będą widoczne jedynie drzewa. Dojazd do lokacji był utrudniony i ograniczony do trzech samochodów. Dodatkowo, na miejscu musieliśmy rozłożyć szyby poziomujące, po których jeździł 8-metrowy kran filmowy. W tej scenie oprócz Białasa wzięło udział 7 raperów — wszyscy, którzy udzielili się na płycie — Lanek, White 2115, Bedoes, Mata, Beteo, Deemz, Szpaku.

Jak producent zaznacza wytwórnia, Białas, jak i on sam są bardzo zadowoleni z efektu, a świetne przyjęcie materiału przez fanów na Torwarze, jest tego potwierdzeniem.

Cała wypowiedź dostępna TUTAJ!

Podobne wpisy
Popularne