/
9 stycznia 2020
/

Tomb: „Potrzebowałem dużych zarobków, aby czuć się dobrze”

Tomb w szczerym wywiadzie po zmianach w życiu!

Raper w najnowszym wywiadzie, na kanale tagentv, wypowiedział się na temat swojego życia po przemianie oraz jak wyglądało przed zmianami, wspomina o świadomej muzyce i tym jaka jest branża muzyczna.

Raper wspomina swoją zawiłą drogę, przed zmianami, podczas której nie potrafił przyznać się do tego, że czegoś nie umie. Miał również wiele kompleksów, które po prostu ukrywał.

Nie potrafiłem przez wiele czasu powiedzieć, że czegoś nie umiem teraz wolę otwarcie powiedzieć, że czegoś nie umiem, żeby ktoś nie miał ode mnie oczekiwań, że będę to potrafił, kiedyś absolutnie się nie mogłem do tego przyznać, bo miałem tyle kompleksów, które sam przykrywałem.

Tomb dodaje, że jego zmianę zapoczątkowało zauważenie, jakie jest naprawdę zachowanie jego kolegów z branży, i jak długo trwało zrozumienie, że potrzeba jest zmiany w życiu.

Miałem przeróżnych fanów z przeróżnych środowisk, ale gdy ta zmiana we mnie zaszła zacząłem zauważać osoby z mojego najbliższego otoczenia z branży, z którymi współpracowałem zacząłem widzieć, że to nie są moi przyjaciele tylko to są osoby interesowne. Sytuacje, które się działy w głowie przetrawiłem sobie w inny sposób, zobaczyłem je inaczej i narastało to we mnie mniej więcej rok czasu ,bo bałem się podjąć kroków z których nie będzie odwrotu

Artysta w jeden dzień zerwał kontrakty z wytwórniami oraz wycofał się z życia w social mediach. Postanowił również ograniczyć swoje zarobki.

Jakby też przestałem potrzebować takich zarobków jak wcześniej. Potrzebowałem dużych zarobków, aby czuć się dobrze, to nie było mi niezbędne do życia. Te wszystkie rzeczy przykrywały moje kompleksy, musiałem być ubrany za 10 tys. zł, żeby czuć się dobrze.(…)Te pieniądze wydawałem na maski, na narkotyki, alkohol, trzy dni w tygodniu w domu potrafiło mnie nie być, miałem koncerty.

Tomb wspomniał również o niszowej muzyce, która jego zdaniem jest naprawdę świadoma, analizuje rzeczywistość, niesie duchowość.

Naprawdę świadomej muzyki, gdzie ktoś analizuje rzeczywistość, jakąś duchowość jest naprawdę bardzo mało i jest przez skromna niszę ta muzyka doceniana jest i słuchana. Istnieje coś takiego, mam wiele takich kawałków i znam wielu takich artystów, ale jest to skromna nisza i jest przez branżę totalnie niezauważana dla branży jest to tak naprawdę wróg.

Cały wywiad jest dostępny poniżej!

Podobne wpisy
Popularne