/
3 grudnia 2019
/
Zagranica

„Najbardziej szalony rapowy gangster na świecie” – brytyjski dokument o… Popku!

Gościem najnowszego odcinka serii filmów dokumentalnych marki Noisey był… Popek Monster!

Noisey to jedna z najpopularniejszych firm muzycznych na świecie, która specjalizuje się głównie w produkcji filmów dokumentalnych publikowanych w internecie. Brytyjska marka obejmuje także własny program telewizyjny w VICELAND, a także program radiowy w Apple Beats 1.

Tym razem twórcy brytyjskich filmów dokumentalnych postanowili wziąć pod lupę polskiego artystę – Pawła Andrzeja Mikołajuw, czyli Popka i zaprosić go do pierwszego odcinka nowej globalnej serii rapowej.

W opisie filmu możemy przeczytać:

W pierwszym odcinku nowej globalnej serii rapowej Noisey, jej gospodarz – Chuckie jedzie do Polski, by spotkać się z Popkiem Monsterem, czyli człowiekiem o reputacji najdzikszego rapera na świecie.

Popek podczas rozmowy z Chuckie’m opowiedział zarówno o początkach swojej kariery, jak i o jej przebiegu, wyróżnieniach muzycznych, a także modyfikacjach swojego ciała. W rozmowie nie zabrakło także wzmianek o błędach młodości artysty:

W wieku 16 lat uciekłem z Polski do Niemiec, gdzie przebywałem przez 3 lata, a następnie do Amsterdamu. W Amsterdamie dwukrotnie zapadłem w śpiączkę. Za pierwszym razem pozostawałem w niej przez 6 miesięcy – przyjąłem 9 tabletek LSD. 10 i 11 umieściłem tutaj [Popek pokazuje na oczy]. Byłem w śpiączce przez 6 miesięcy, a po wybudzeniu się nie mogłem chodzić ani mówić przez 3 lub 4 tygodni. Kiedy opuściłem szpital, powiedziałem sobie: „nigdy więcej nie wezmę tego g**na”. Wiesz, co stało się 2 godziny później? Zasnąłem na kolejne 8 miesięcy. 

Polski raper zdradził także, kto był jego muzyczną inspiracją:

Moja muzyczna droga rozpoczęła się od Tupaca. Kiedy zmarł, powiedziałem sobie: „Sku***synu, przecież możesz robić to samo w swoim języku!” To właśnie wtedy, razem moim składem Firma zacząłem robić polski rap. 

Wywiad zawiera także poruszające wzmianki o życiu rodzinnym Popka. Zapytany przez reportera o rodziców, odpowiada:

Mój ojciec był moim partnerem biznesowym. Kradliśmy razem portfele. Moja matka nie mogła tego znieść i odeszła z innym mężczyzną. Ojciec nie żyje, zamordowano go w pokoju hotelowym w Krakowie.

Całość dokumentu możecie obejrzeć poniżej:

 

Podobne wpisy
Popularne