/
1 grudnia 2019
/

Koza o Mesie: „Mes jest dla mnie polskim Kanye West’em.”

Koza w szczerym wywiadzie!

Autor Mystery Dungeon był gościem podczas wywaidu dla newonce.pl. W rozmowie był poruszanym temat płyty artysty, Mesa, polskiej rapowej sceny.

Pierwsze pytania, które się pojawiły zahaczały o album i jego odbiór przez słuchaczy.

Wcześniej wypuściłem tylko dwie ep-ki i tracki na YouTube, to jest pierwszy materiał, który jest jakby legalny. Szczerze mówiąc, dla mnie ten odbiór nie urywa dupy. Spuszczają się nad nim jacyś redaktorzy, ludzie kultury i portale muzyczne, ale jeżeli chodzi o ludzi, którzy rzeczywiście słuchają rapu, to niespecjalnie się tym zajarali. Chociaż od samego początku ten album nie miał takiej koncepcji, żeby komukolwiek się spodobał.

Koza wypowiedział się również na temat wartości intelektualnej w polskim rapie i tego jak wychodzi kiedy raperzy robią to na siłę.

Nie widzę żadnej wartości intelektualnej w polskim rapie. To, że na moim albumie jakiekolwiek treści intelektualne zostały zawarte, to dlatego, że wtedy uważałem to za konieczne.(…)Ale masz np. takiego Mesa, którego uważam za najmądrzejszego debila w rap grze. Jest dla mnie polskim Kanye Westem. Raz powie coś tak mądrego, że opada ci szczena, a potem powie coś, co wchodzi na imponujące poziomy cringe’u. 

Artysta dodaje również, że nie powiedział wszystkiego o polskiej rap-grze i dopiero się rozkręca w tym temacie.

Na wielu poziomach wkurwia mnie ten biały, patriarchalny rap w paskach Gucci. Czasem coś powiem, żeby mi kilku szesnastolatków wjechało w komentarzach, ale zazwyczaj jest ich dużo więcej. (…)Cały czas próbuję zdekonstruować, co znaczy poważny polski rap. Co to jest w ogóle za oksymoron!

Koza dodał kilka słów również o polskich raperach, którzy są na mocny swagu.

Zresztą w ogóle całe środowisko rapowe jest strasznie przypałowe i ani raperzy, ani słuchacze nie zdają się tego dostrzegać. A często jest tak, że jak ktoś zrobi jakąś głupią akcję, to wszyscy się tym jarają. Nie chodzi o to, że mam problem z ludźmi, którzy odpierdalają randomowe rzeczy – ja też to robię. 

Wywiad dostępny TUTAJ!

Podobne wpisy
Popularne