/
7 grudnia 2019
/

Bonus RPK prosi Andrzeja Dudę o ułaskawienie.

Kumple Bonusa RPK zbierają petycje o uwolnienie rapera.

Trzy tygodnie temu Bonus RPK został skazany na 5 lat pozbawienia wolności za rzekomy handel narkotykami. Raper od początku nie przyznaje się do winy, która została mu narzucona bez konkretnych dowodów. Twierdzi że padł on ofiarą fałszywych oskarżeń ze strony małego świadka koronnego. Artysta złożył kasację wyroku do Sądu Najwyższego, a także wysłał prośbę o ułaskawienie do prezydenta Andrzeja Dudy.

Petycję możecie podpisać TUTAJ.

 My przyjaciele, fani, znajomi oraz ludzie, którym nieobojętny jest los człowieka skrzywdzonego przez zjawisko, jakim jest instytucja tzw. „małego świadka koronnego”, która w każdym okresie wolnej Polski, w celu osiągnięcia jak największych korzyści zwłaszcza statystycznych, pomimo mnóstwa błędów i niedomówień wykorzystywana jest często wobec ludzi bez żadnych dowodów, a jedynie w wyniku budzących wątpliwości zeznań osób będących aktywnymi przestępcami, a często recydywistami. Apelujemy do Pana Andrzeja Dudy-Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, o ułaskawienie osoby Oliwiera Roszczyka, znanego pod pseudonimem artystycznym jako Bonus RPK o warunkowe zawieszenie kary pozbawienia wolności i umożliwienie mu pozostania w warunkach wolnościowych przy rodzinie – taki wpis znajduje się na stronie petycji. 

Całą sprawą zainteresowali się mi. Ten Typ Mes, Jongmen i Kaczy.

Jongmen kilka dni temu udostępnił KLIP, w którym wziął udział m.in. Kaczy Proceder. W klipie pojawiło się nagranie sprzed aresztu, w którym przebywa Bonus. Wśród kilkudziesięciu osób, które przybyły wesprzeć zamkniętego rapera pojawili się m.in. Jongmen i Kaczy Proceder.

Ten Typ Mes, który pojawiał się na salach sądowych zachęca teraz swoich fanów do podpisania petycji w sprawie ułaskawienia.

Może i prezydent siłą rozpędu podpisze. – napisał na swoim instagramie.

Podobne wpisy
Popularne