Autor zdjęcia: kendriclamar///kanyewest

/
13 listopada 2019
/
Zagranica

Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką!

Pierwszy odcinek programu, w którym zobaczymy m.in. Kanye Westa i Kendricka Lamara już 14 listopada o 22:00 na kanale AMC!

Hip-hop to nie tylko muzyka, ale i jeden z najbardziej wpływowych ruchów kulturowych w Stanach Zjednoczonych oraz na całym świecie. Nowa seria dokumentalna Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką skupi się na sześciu przełomowych utworach w historii tego gatunku.

Na pierwszy odcinek serii kanał AMC zaprasza 14 listopada o 22:00. Kolejne odcinki w każdy czwartek o tej samej porze. Pierwszy odcinek zagłębi się w historię piosenki Jesus Walks Kanye Westa. W czasach przepychu i zbytku, chrześcijański rap prowokuje kościół i zmienia postrzeganie religii, jak i samego rapu.

W drugim odcinku artyści przedyskutują Alright Kendricka Lamara. Utwór ten stał się nieoficjalnym hymnem o nadziei, w czasie gdy ruch Black Lives Matter zdominował dyskusję o stosunkach rasowych w USA.

Trzeci odcinek opowie o tym, jak Rock Box Run-DMC zburzył mury między muzyką rockową a hip-hopem, a także stosunkami rasowymi i klasowymi w amerykańskim radiu i telewizji.

Elevators grupy OutKast jest przedmiotem czwartego odcinka. Ten niepozorny utwór
z południa Stanów przedefiniował kulturowy i geograficzny wpływ rapu.

W piątym odcinku seria przyjrzy się historii The Bridge Marley’a Marla i MC Shana. Kawałek, który opowiada o dumie z miejsca pochodzenia wykonawców, stał się przyczyną słynnej hip-hopowej rywalizacji.

Ostatni odcinek opowie o Ladies First Queen Latifah. W szczytowym momencie hip-hopowej mizoginii, kultura doceniła królowe rapu.

Zwiastun programu znajdziecie poniżej!

Podobne wpisy
Popularne