/
24 listopada 2019
/
Zagranica

Akon buduje krypto-miasto w Senegalu!

Akon buduje futurystyczne miasto w Senegalu i chce oprzeć całą swoją gospodarkę na nowej krypto-walucie nazwanej jego imieniem.

Akon przekazał publiczności, na kwietniowym Międzynarodowym Festiwalu Kreatywności w Cannes Lions, że jego proponowana kryptowaluta – nazwana AKoin – może być „zbawieniem Afryki pod wieloma względami” – m.in. wpływałaby na bezpieczeństwo.

Wszystko opierałoby się na aplikacji mobilnej, która, jak powiedział, pozwoliłaby mieszkańcom jego własnego miasta – Akon Crypto Citywykorzystać to w taki sposób, aby mogli się rozwijać i nie pozwolić rządowi robić rzeczy, które ich ograniczą”.

 

Według oficjalnej strony internetowej AKoin, 45-latek został już obdarzony 8 km2 ziemi, dla swojego planowanego miasta, przez prezydenta Senegalu – Macky’ego Salla. Najprawdopodobniej początkowo w tworzenie miasta mają być włożone 2 miliardy dolarów.

Strona opisuje projekt jako „prawdziwą wakandę” – zaawansowany technologicznie fikcyjny naród afrykański, który stanowił tło dla nagradzanej Czarnej Pantery Marvela.

Podobne wpisy
Popularne