/
30 września 2019
/

TEDE o Multim: Ma prawo rapować, ale niech nie nazywa tego hip-hopem

Warszawski raper był najnowszym gościem programu Czarna Wołga prowadzonego przez Rafała Paczesia. TEDE wypowiedział się m.in. o Young Multim.


Prowadzący zapytał TDF-a o to co sądzi o rapujących YouTuberach. Warszawski twórca podaje tutaj przykład Multiego.

Jak ty się zapatrujesz na YouTuberów, którzy teraz rapują? Bo na przykład u nas w StandUpie zauważamy, że ludzie biorą się za StandUp bo jest modny.

TEDE odpowiada podając przykład Young Multiego:

No oczywiście, oczywiście. Dla mnie stary każdy może rapować. To wymaga od Ciebie tylko poczucia rytmu i inwencji. Nie musisz mieć milionów żeby rapować. Możesz być z biednego domu, mieć muzykę na czym puścić kradziony bit i rapować. Rap nie wymaga wiele. Natomiast jest różnica między tym, że rapuje gdyż rap jest formą, a hip-hop to kultura. Hip-Hop jest naprawdę, rap jest na niby. Jesteś YouTuberem a nawijasz, że jedziesz lambo a zapierdalasz przeciniakiem na lewym bilecie.

Następnie TEDE mówi o tym, że absolutnie nie rozumie fenomenu jaki niesie ze sobą nagrywanie gier:

W Hip-Hopie trzeba mieć jakąś drogę. A tutaj widzisz, milion subksrybentów z YouTube’a bo oglądają jak grasz w grę. To akurat stary ku*wa nie mogę skumać. Raz, że ja nie gram w gry, ale kumam, że ludzie są wkręceni, że jest e-sport, że ludzie na tym zarabiają, jakby nie ujmuje im tego. Może mam takie podejście bo miałem ostatni kompa na osiedlu, a podobno chujowy bananowiec, no widzisz nie było jednak tak lekko. No ale dobra chłopie, jak możesz oglądać jak jakiś cymbał gra w grę a milion osób to ogląda? Milion osób ogląda jak grasz w gry, a pózniej oglądają jak rapujesz.

Na koniec weteran polskiej sceny mówi jeszcze o tym żeby umieć odróżniać rap od hip-hopu. TEDE wspomina również sytuację kiedy Multi cieszył się z wiadomości od niego.

Young Multi był moim fanem, widziałem ten filmik z grzywą gdzie darł się „Tede! Tede do mnie napisał!”, stary. Możesz sobie rapować, ale nie nazywaj tego hip-hopem.

Cały odcinek programu Czarna Wołga z udziałem Tedego obejrzycie poniżej.

Podobne wpisy
Popularne