/
6 września 2019
/

RED wspomina konflikt z O.S.T.R.: „Powiedziałem mu, że jest ch*jem”

RED szerszej publiczności dał się poznać głównie za sprawą ostatnich przepychanek słownych z Paluchem. W najnowszym wywiadzie dziennikarz wspomina też swój konflikt z Ostrym.


RED udzielił niedawno wywiadu dla portalu Chopper. W rozmowie z Norbertem Zawadzkim były prezenter m.in MTV wspomina swój konflikt z Ostrym czy też z Eldo.

Prowadzący wywiad podpytał RED’a o jego reakcję na legendarne już wersy Ostrego z kawałka Odzyskamy Hip-Hop. Łódzki twórca rapował tam:

Red czyli w wolnym tłumaczeniu BURAK
Czy jest tak? Gadasz jak pizda, a pięć lat tu mieszkasz
Polaków nienawidzisz, a pięć lat polski chleb wpieprzasz

Po latach dziennikarz wraca do tego konfliktu i tłumaczy go ze swojej perspektywy. RED mówi m.in o reakcji na powyższe wersy.

Było mi smutno. W czasach Obozu TA (grupa współtworzona przez m.in RED’a i Ostrego), kiedy z Ostrym byliśmy bardzo dobrymi ziomami. Poszło o to, że chcieliśmy być jak Wu-Tang Clan, czyli jeśli komuś z nas [Obozu TA] uda się wydać legalną płytę, to zaprasza na nią innego z ekipy, żeby sobie pomagać i windować rozpoznawalność Obozu. No i ku*wa, na pierwszej płycie Ostrego, Masz to jak w banku, są trzy bity podpisane jako Nestor.

Wspomniany w wypowiedzi Nestor to Spinache, który również współtworzył Obóz TA. RED nie był w stanie zaakceptować sytuacji, w której O.S.T.R. pod naciskiem Tytusa z Asfalt Records usuwa ksywę swojego kumpla z grupy.

Ja po tym, niestety do spółki ze swoją wyszczekaną mordą, zrobiłem awanturę Ostremu. Powiedziałem mu, że jest chu*em i pluje na naszą umowę. Nie ma featów, są tylko dziwnie podpisane bity.

Dziennikarz wspomina także konflikt z Eldo. Przypominamy, że to właśnie RED był naocznym świadkiem legendarnego już freestyle’u Eldo, w którym warszawski raper, według wielu komentarzy, się skompromitował.

Ale Leszek (Eldo) się zmienił, często kłamał w wywiadach na mój temat. Teraz nie mamy kontaktu i bardzo dobrze. Nie chcę więcej o nim mówić, moi najbliżsi wiedzą o co chodzi.

Podobne wpisy
Popularne