/
17 sierpnia 2019
/

Taco Hemingway: „Byłem przekonany, że tworzę album, który odbije się echem na całym świecie”

Niedawno informowaliśmy was o tym, że warszawski raper został kolejnym rozmówcą książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy II”. Teraz Newonce udostępnia fragment wywiadu z Taco!


Premiera książki zaplanowana jest na 27 września tego roku, a przeczytamy w niej rozmowy m.in z: Solarem, Białasem, Sobotą czy Otsochodzi. Jednym z rozmówców będzie również Taco Hemingway. Fragment wywiadu na swojej stronie internetowej udostępnił Newonce.

Możemy tam przeczytać m.in o początkach kariery warszawskiego twórcy. Mówi on tam o historycznym mailu wysłanym do Tytusa z Asfalt Records, ale również wspomina swoje wiadomości wysyłane do… Childisha Gambino.

W tym samym roku, co do Tytusa, napisałem do, uwaga!, Childisha Gambino, który – w związku z tym, że i rapował, i działał w telewizji – był wówczas moim największym autorytetem. Link do płyty wysłałem również do Weeknda – w tamtym czasie miał kilka tysięcy fanów na Facebooku. Niestety żaden z nich nie odpisał. W piosence 4 AM in Girona rapowałem, że kiedyś wypisałem do swoich idoli i zastanawiałem się, czemu nie odpisują – to było właśnie o Donaldzie i Ablu. Pisałem też do Prosto i Alkopoligamii, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi, więc mail do Tytusa był może nieco desperacki. Nagrywając tamtą płytę, miałem dwadzieścia lat i przez całe lato siedziałem w Brukseli w ówczesnym domu mojej mamy. Gdy realizowałem wokale w piwnicy, byłem święcie przekonany, że właśnie tworzę wielki album, który odbije się echem na całym świecie. Orientowałem się w rapowych tematach, sądziłem, że moje rymy są niezłe, miałem też parę fajnych punchline’ów… Mama pytała mnie: A co, jeśli to nie będzie popularne? Odpowiadałem, że będzie. Tymczasem okazało się, że poświęciłem wakacje na projekt, z którego nic nie wynikło. Tym niemniej byłem mega zajarany, jak Tytus odpisał na moją wiadomość. Szkoda tylko, że nie załatwił mi jakichś bitów od Emade, o które poprosiłem go w post scriptum (śmiech).

Pozostałą część fragmentu możecie doczytać na stronie Newonce, natomiast całą rozmowę znajdziecie w książce To nie jest hip-hop. Rozmowy II, której premiera już 27 września.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ TO NIE JEST HIP-HOP. ROZMOWY II!

Podobne wpisy
Popularne