/
11 sierpnia 2019
/

Bisz „Cały czas chcę robić nowe rzeczy”

Dwa dni temu na kanale prowadzonym przez Kubę Głogowskiego KubaTalks pojawiła się rozmowa z Jarosławem Jaruszewskim, znanym pod pseudonimem Bisz. Rozmowa zaczęła się od krótkich wyjaśnień ze strony rapera odnośnie jego zniknięcia z social mediów, Bisz tłumaczył się tym, że urodziła mu się córka i jeżeli chodzi o działalność artystyczną to wcale nie zniknął, tylko paradoksalnie robił naprawdę bardzo wiele, przez co skupił się całkowicie właśnie na takich działaniach. Oczywiście bardzo ważnym tematem rozmowy była najnowsza płyta, której preorder możecie zamówić tutaj. Na pytanie odnośnie stylistyki dominującej na krążku raper skomentował to w następujący sposób:

Jesteśmy przerażeni niektórymi aspektami dzisiejszej rzeczywistości, nie chcemy oczywiście nauczać z jakichś wyżyn, aczkolwiek krytyka kultury to zawsze był mi nurt bardzo bliski i mamy tam dużo kawałków, które po prostu naświetlają pewne problemy, to po prostu dla większej świadomości ludzi

Bardzo ciekawe jest również to, że do preorderowych zamówień płyty dołączane będą książeczki, w których Bisz i Radex bardzo szczegółowo odpowiadają na pytania zadane przez dwóch ich dobrych znajomych stand-uperów: Abelarda Gizę i Kacpra Kuchcińskiego. Z pewnością takie nietypowe rozwiązanie zasługuje na dodatkowy plus.

Bisz powiedział również o tym, że „definitywnie” wrócił, i ostatni zabieg w efekcie nie ma być powtarzany, raper ma być coraz bardziej aktywny w social mediach żeby przedstawiać i podbijać treści zawarte na najnowszej płycie. Krążek jest według rapera projektem alternatywnym i bardzo ciężko będzie go wypromować, stąd decyzja na stały i bardzo aktywny kontakt z słuchaczami, właśnie między innymi po to, a by mogli „podawać to dalej”

Na pytanie odnośnie twórczości Bisza, czy w ostatnim czasie dominuje gorzki motyw w jego utworach raper powiedział:

Myślę, że zawsze tak było. Ja nigdy nie byłem pozytywnym raperem niestety. Jestem pozytywnym człowiekiem wydaje mi się, ale tak jak mówiłem wcześniej,ten nurt krytyki kultury, zwracanie uwagi na pewne rzeczy, które są ważne, a których w codziennym, zabieganym życiu nie widzimy, to było dla mnie zawsze bardzo istotne, więc zawsze chciałem to robić i robię to na różne sposoby, w różnych stylistykach, ale to jest jednak jakiś taki wyznacznik mojej twórczości, wydaje mi się tak

Bisz powiedział również, że na najnowszą jego twórczość mają duży wpływ narodziny córki, i że często właśnie ogromne zmiany w życiu bardzo mocno są przelewane na utwory. Było również kilka zdań na temat „hajpu” odnośnie jego osoby oraz o tym, że bardzo dobrze czuje się w działaniu w podziemiu, w którym ze swoją muzyką alternatywną jest cały czas. Raper stwierdził też, że bardzo lubi swoją twórczość i często podczas puszczania jej w samochodzie czuje, że zrobił coś naprawdę dobrego. Przewinął się również temat tego, że działalność Bisza razem z ekipą jest typowo w myśl zajawki, nie ma tutaj mowy o bardzo komercyjnym działaniu pod wyświetlenia i pieniądze.

Całą rozmowę możecie przesłuchać na kanale KubaTalks na platformie YouTube.

Podobne wpisy
Popularne