/
31 sierpnia 2019
/

5 raperów, którzy trzymają polskie Spotify w garści!

Jak wiemy, platformy streamingowe pokroju Tidala czy właśnie Spotify na dobre zadomowiły się w sercach i telefonach słuchaczy. Oczywiście YouTube dalej trzyma się w dominującej strefie pod względem udostępniania utworów, przemawia za nim również łatwy dostęp do teledysków, nie mniej jednak Spotify okazuje się lepsze pod względem szybkości, możliwości grania w muzyki w tle (bardziej działa jak niegdysiejsze akcesoria muzyczne) i dla niektórych pod względem chociażby jakości dźwięku. Dzisiaj chcielibyśmy wam przedstawić raperów, którzy z pewnością dominują pod względem odsłuchań i obserwujących na platformie Spotify!

1.Taco Hemingway

Trzeba przyznać, że Taco zdecydowanie zdominował naszą hip-hopową scenę pod względem obserwujących na Spotify! Raper dotychczas zebrał ich aż 628 674! Oczywiście licznik stale idzie w górę. Z pewnością wielu fanów przyniosła mu niedawno wydana płyta, ale Taco od kilku lat trzyma się w czołówce, co idealnie podkreślają liczby!

2. Quebonafide

Raper z Ciechanowa również trzyma się wysoko w tym zestawieniu pod względem obserwatorów. 569 185! Już od bardzo dawna nie słyszeliśmy żadnych nowości od Quebo. Możliwe, że gdybyśmy jeszcze w tym roku się czegoś doczekali, to nasze zestawienie wyglądałoby inaczej, a raper zamieniłby się miejscami z kolegą na podium. Naprawdę należy się ogromny szacunek, że mimo aktualnej ciszy i tylko pojedynczych znaków obecności, Quebo stale trzyma się w sercach swoich fanów … i na słuchawkach!

3. Young Igi

Z pewnością kilku z was nie spodziewało się Igiego tak wysoko w zestawieniu. Nasz najpopularniejszy „Young” jednak na chwile obecną posiada ponad 243 tys. osób, które go obserwują na platformie Spotify! Co prawda to zdecydowanie mniej niż Panowie wyżej na podium, dalej jest to jednak niesamowicie imponująca liczba.

4. Malik Montana

Dla wielu niewątpliwie ogromnym zaskoczeniem jest to, że Malik znalazł się tuż poza podium. Liczba fanów rapera wynosi jednak 187 558. Patrząc na osoby obserwujące Malika, to i tak niesamowita ilość! Raper podbija serca fanów na YouTube, tutaj jednak też przyciąga wielu słuchaczy, którzy jak widać bacznie śledzą jego muzyczne poczynania na platformie streamingowej.

5. Guzior

Tak jest! Nie kto inny, a Mati z QueQuality zamyka nasze zestawienie! Imponująca liczba prawie 116 tys. fanów na Spotify! Jak wiemy Guzior nie wydaje nowości aż tak często, jego twórczość jednak jest na tyle doceniona, że możemy umiejscowić go na piątym miejscu w tym zestawieniu. Bardzo fajnie zobaczyć Mateusza jako jednego z najbardziej lubianych i najczęściej obserwowanych raperów szczególnie z tego względu, że w tym roku raczej nie jest o nim aż tak głośno.

Podobne wpisy
Popularne