/
13 lipca 2019
/

TOP 10 rapowych kawałków z największymi wyświetleniami

Oto przed Wami zestawienie 10 utworów rapowych z największymi liczbami na YouTube. Kilka dni temu pierwszy polski rapowy utwór wbił 100 milionów, tak więc aktualizujemy listę! (Wyniki na dzień: 12 Lipca 2019 roku)


10. Otsochodzi – Nie, nie (2017)

72 617 644 

Najpopularniejszy kawałek Otsochodzi, chociaż większość stawiałaby na kolaborację z Taco Hemnigway’em pt. Nowy Kolor, ale ten zdobył „zaledwie” połowę tego, co zrobiło Nie, Nie (46 mln). Oba kawałki promowały udany album Janka – Nowy Kolor.

9. Paluch – Bez Strachu (2013)

73 657 884

Pierwszy (i nie ostatni) tak wielki hit szefa BOR. Paluch tym kawałkiem przekonał do siebie wiele osób – dlatego też płyta Lepszego Życia Diler, na której pojawił się ten utwór, na początku 2014 roku pokryła się złotem.

 8. Paluch – Szaman (2016)

74 405 086

3 lata później Paluch jeszcze mocniej postanowił zapowiedzieć swój album Ostatni Krzyk Osiedla. Szaman oraz następny kawałek na tej liście mocno zagrzały hip-hopową społeczność i wielu uważało tę płytę za najlepszą w 2016 roku. Szaman zbierał same pozytywne reakcje – czy to z Polski, czy zza granicy.

7. Paluch – Gdybyś Kiedyś (2016)

74 413 915

Co kawałek, to inny styl Palucha. Gdybyś Kiedyś zdecydowanie przyciągnął do siebie więcej kobiet, niżeli poprzednia propozycja, ale co się dziwić – Paluch pokazał tutaj swoją, rzadko spotykaną, delikatniejszą stronę! Właśnie ta okazyjna różnorodność sprawiła, że aż 3 kawałki poznańskiego rapera znalazły się na tej liście.

6. Tymek – zyk Ciała (2018)

75 350 472

Jak przy wcześniejszych 3 propozycjach można było powiedzieć, że łapała nas nostalgia, tak tutaj mamy świeżą propozycję. Młody Wilk – Tymek –  na spokojnie wchodzi na topkę dzięki swojemu brzmieniu, które, jak widzimy, sporo wniosło na scenę. Język Ciała w 10 miesięcy zrobił 75 milionów wyświetleń! Niedawno wiele osób się bardzo zdziwiło, że ten numer przebił Tamagotchi (71 mln), gdyż promocja, rozmiar produkcji i rozpoznawalność Tymka była nieporównywalna do możliwości Quebonafide czy Taco. Teraz absolutnie nie można tak powiedzieć.

5. Deemz ft. Bedoes, PlanBe- Eldorado (2017)

75 457 577

Tutaj mamy również świeższą pozycję, wykonaną przez trójkę, która zapewniłaby milionowe wyświetlenia „od zaraz”. Jednakże nikt nie spodziewałby się, że Eldorado zbierze aż tyle wyświetleń. Jest to luźny singiel, dlatego możliwe, że pojawi się kiedyś na zbiorze przebojów wyprodukowanych przez Deemza.

4. Quebonafide ft. ReTo- Half Dead (2017)

78 216 801

Half Dead, czyli dla wielu zaskakujący track na tej liście. Wiele osób spodziewało się Candy (72 mln) lub Tamagotchi (71 mln), jednakże to właśnie ta niepozorna produkcja stworzona jedynie jako dodatek do płyty Egzotyka stała się największym hitem zarówno Queby, jak i ReTo. Oczywiście taka kolaboracja nie mogła się nie udać, ale ponownie – z przeciętnym klipem (jak na możliwości HDSCVM), mała promocją – nikt nie spodziewałby się, że akurat ten kawałek zajmie miejsce 4. na tej liście.

3. K2 ft. Buka- 1 moment (2014)

81 768 553

Dla wielu zapomniany utwór – ale proszę Was, jakże nie mógł Wam zapaść w pamięć. Jak wiele osób narzekało na to, że Tamagotchi czy Język Ciała praktycznie ciągle leci w Esce, tak ten numer chyba przebijał wszelkie rekordy. Żeby nie było – i w tym przypadku nie ma nic złego, niech rap będzie najpopularniejszym rodzajem muzyki w Polsce, tak jak i w innych krajach. Sam kawałek promował w tamtym czasie album K2 pt. Anatomia.

2. KaeN ft. Cheeba, WdoWa- Zbyt wiele (2014)

92 020 506

Drugie miejsce na podium leci do KaeNa – chłopak wyszedł tu trochę ze swojej strefy komfortu i wraz WdoWą oraz Cheebą (EastWestRockers) stworzył motywacyjny kawałek, który już w zamyśle raczej miał trafić do nie-rapowych odbiorców. Zaraz po tym jak numer, który plasuje się na miejscu 1. osiągnął nieprawdopodobny wynik, sporo osób zaczęło nabijać wyświetlenia i temu kawałkowi, by ten także trafił do zacnego grona „100 milionów.”

1. GrubSon – Na Szczycie (2009)

100 315 152

Pierwszy utwór rapowy, który przebił magiczną barierę 100 milionów wyświetleń na Youtube! Kawałek jest szczególnie ważną historią dla rapera, nie tylko dlatego, że zebrało taką popularność, ale także dlatego, iż numer powstał w wyniku prywatnego dramatu GrubSona. Raper skomentował kawałek w taki sposób:

Utwór mówi o życiu i śmierci, o bólu i nadziei, o tęsknocie i miłości. To wszystko dotyka nas bezpośrednio, więc utożsamiamy się z tym. Napisałem ten utwór po osobistej tragedii. Myślę, że to, co trafiło do ludzi to szczerość. To właśnie pozwala mi wierzyć, że muzykę trzeba przeżyć. Że nie można jej do końca wykalkulować. Popularne numery, które trafiają do mas, to nie tylko zaprojektowane hity z fabryki. (FreshMag.pl)

Gratulacje dla GrubSona i czekamy na więcej kawałków, które przebiją tę nieprawdopodobną granicę!

Podobne wpisy
Popularne