/
9 lipca 2019
/
Zagranica

A$AP Rocky przetrzymywany w nieludzkich warunkach, raperzy reagują bojkotując Szwecję

Za Rocky’m ciągnął się wypadkowe sytuacji z 1 Lipca w Szwecji, w której wciąż przebywa Rocky i to w bardzo słabym stanie. Raper został zatrzymany za rzekome pobicie nastolatka, który wraz ze swoim kolegą śledził Big Flacko i jego ekipę, po czym następnie wdali się w kłótnie i przepychankę z ludźmi Rocky’ego. 30-letni muzyk próbował rozdzielić bijących się jednakże to on został finalnie najbardziej poszkodowanym.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez PRETTY FLACKO (@asaprocky)

Prokuratorzy postanowili go przetrzymać w areszcie do końca śledztwa, a grozi mu aż 6 lat więzienia. Jeśli zostałby skazany, za praktycznie niewinność to nie wiadomo jak by to przeżył, gdyż właśnie teraz jest zamknięty w celi bez łóżka, gdzie zaraz obok jest zatrzymana osoba chora umysłowo, która podobno nieustannie bije głową w ścianę. Rocky tak samo zjadał 1 posiłek dziennie, gdyż jedzenie i woda, nie były zdatne do skonsumowania. Raper również porozumiał się jedynie z urzędnikiem ambasady Stanów Zjednoczonych, gdyż jest odcięty od kontaktu z kimkolwiek, poza strażnikami.

Gdy zaczęły takie informacje wychodzić na zewnętrzne światło, coraz więcej głosów oburzenia podnosi się, głównie w USA, gdzie A$AP Mob wyszło z #freeflacko. Także trzech raperów już oficjalnie poinformowało, że nie będzie już koncertów w Szwecji: Schoolboy Q, Tyler, The Creator i Lil Yachty. Najprawdopodobniej za nimi pójdą także inni muzycy.

#FreeFlacko!

Podobne wpisy
Popularne