/
8 czerwca 2019
/

5 kawałków za które pokochaliśmy Quebonafide!

Przed Wami lista 5 kawałków, za które w istocie pokochaliście Quebonafide, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Lista stworzona została na podstawie obserwacji oraz głosów fanów Que. Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje, które Was bardziej przyciągnęły do Kuby, proponujcie w komentarzach. Teraz jednakże przejdźmy do rzeczonych utworów:

PROWO 

Kawałek pochodzący z płyty pt. „Płyta Roku”, współtworzonej wraz z Eripe. Krążek został opublikowany na kanale Patokalipsy 31 Grudnia 2013 i zdaniem większości sceny – zdecydoawanie była to Płyta Roku.

Przez całą płytę ludzie spierali się: kto lepiej wyszedł w danym kawałku, który z nich był lepszy przez całą płytę? Jednakże w tym tracku Que odskoczył Eripe swoim szybkim nawijaniem – właśnie to przyciągnęło do siebie sporą część tamtejszej publiki.

W części zwrotki, w której ukazuje swoje umiejętności szybkiego użycia flow, „padają 93 słowa (156 sylab), co daje nam 3,6 słowa na sekundę, 6 sylab ma sekundę. Dla porównania Eminem w „Rap God” wypowiada 5,85 sylaby na sekundę”. To jest bardzo imponujący wynik, który urzekł większą część podziemia.

Chory flow jak Morrison daj elektryczne krzesło Shockerowi
To im bokiem wychodzi, jak endomorfikowi

 

ŻADNYCH ZMARTWIEŃ

Luźny spontan„, jeszcze na kanale SB Mafijii. Chillowy kawałek, ze spokojnym beat’em w niespodziewanym składzie: Que, Kuban i Kuba Knap i wydany w dobrym momencie na taki nastrojowy utwór. Utwór osiągnął 22 miliony wyświetleń – bardzo dobry wynik jak na spontaniczny utwór. Sam Quebo zaprezentował się najlepiej z całej trójki. Podśpiewywanie, dobre i płynne zmiany flow z szybkiego na wolny i śpiewny, bez użycia żadnych wspomagaczy typu autotune.

Takich luźnych, wiosennych utworów wiele nie powstawało w tamtym okresie, co dodatkowo wyjaśnia, dlaczego ludzie tak dobrze wspominają ten utwór i udział w nim Que. Od tamtego momentu zaczęły się dobre czasy dla Kuby.

I wszyscy moi ulubieni raperzy mnie propsowali
Lux, triumf, taka kryptoreklama
Nigdy nie skończę jak te wacki w bramach
Buziaki, mama, taka kryptoreklama

 

HYPE

Pierwszy utwór, zapowiadający i płytę pt. „Ezoteryka,” i label założony przez Quebonafide – QueQuality. Od tego kawałka i płyty, na której znalazł się owy track, zaczęły coraz głośniej rozbrzmiewać głosy, mówiące, że niejaki Quebonafide może być najlepszym raperem w obecnych czasach. Na świetnym bicie Chrisa Carsona, Que ponownie pokazał dobre flow, pewność siebie i ciekawe punche. Klip także był nowoczesny i nietypowy jak na tamte czasy.

Produkcja, audio jak i wizualna, została wykonana profesjonalnie i można było czuć, że projekt Kuby Grabowskiego jak i QueQuality idzie w dobrą stronę. W ten sposób raper ponownie udowodnił scenie podziemnej, że ma skillsy na wysokim poziomie, i chciał to przenieść w mainstream.

Chcesz mnie uprzedzić, uprzedzić, sprawdźmy się
Nagrywasz to dla siebie, pół biedy; Harvey Dent
Jebany apetyt na sukces, sprawdź potencjał
Cała rapgra wkrótce zrobi dwukropek i v, blow

 

MADAGASKAR

Jeden z pierwszych kawałków promujących wielki projekt Que pt. „Egzotyka.” Każdy zna ten utwór, każdy wie dlaczego „Madagaskar” jest tak dobrze wspominanym kawałkiem. Każdy kto był na koncercie Queby, lub chociażby widział nagranie, dobrze rozumiał jaki zamęt powodował tak mocny i hype’owy kawałek, który w głównej mierze można zawdzięczać Forxstowi.

Mocny beat połączony z nieprawdopodobną złością i energią Que wykreował banger, mający praktycznie 22 miliony wyświetleń, który za każdym razem roznosił publikę w pył na koncertach. Na jednym koncercie Que zagrał owy kawałek kilka razy i zawsze reakcja słuchaczy była nieprawdopodobna. Takie tracki też są bardzo potrzebne na płytach i Que z Forestem wstrzelił się idealnie.

Siostra wyciągała rękę, gdy nie widać wyjścia
Teraz odkupuje winy, jakbym wyszedł z czyśćca
Moja mała pomagała mi jak szwy na bliznach
Żadnych ludzi jak trucizna, jak na sali wyznań

 

ZORZA

Perfekcja. Z każdej strony. Klimatyczny teledysk ekipy HDSCVM, poruszający podkład, stworzony przez Jorge Méndez’a, i idealnie wpasowujący się emocjonalny wokal Kuby Grabowskiego. Wszystko tutaj współgra ze sobą tak świetnie, że ten utwór trzeba uznać za jeden z najlepszych o ile nie najlepszy, ze strony Que. Za każdym razem czuć ciarki.

Szczerość i ból wylewający się z ust rapera powoduje, że jak i młode dziewczyny tak i starsi fani rapu poczuli respekt, sympatię i uznanie w stosunku do 27-letniego rapera. Kawałek dotarł również za granicę i w sekcji komentarzy możemy się spotkać z wieloma pochwałami w innych językach.

Imponują Ci presja i stres?
Musisz zawsze wyglądać jak gwiazda
Się ścigać i babrać, jeśli chcesz tu wejść

Podobne wpisy
Popularne