/
4 maja 2019
/

Jak to się zaczęło? – Bedoes #2

Kilka słów o najbardziej konfliktowym graczu polskiej sceny.

Borys Przybylski pochodzący z Bydgoszczy, wychował się na dzielnicy Bartodzieje. Swoje dzieciństwo spędził z mamą i babcią po tym jak odszedł od nich jego ojciec, którego nigdy nie poznał.

W wieku 13stu lat zaczął tworzyć swoją muzykę. Po ukończeniu piętnastego roku życia nagrał swoje pierwsze mixtape’y w nielegalu zatytułowane: „Ganesha’s Blessing”, „Gucci Watch”, „Najgrubszy z najmłodszych”, „Anubis’s Throne”, „FR$HTILLIDIX” 

Zrobiło się o nim znacznie głośniej po tym jak na YouTube pojawił się numer „#HOT16CHALLENGE”. Po ukończeniu gimnazjum raper zrezygnował z dalszej edukacji na rzecz rozwoju swojej kariery muzycznej. W 2014 roku wypuścił wraz z 2115 mixtape pt. „TBK” (To Bartodzieje Kurwo). Album został wyprodukowany w limitowanej ilości – 50 sztuk. Z upływem lat trafił on na listę najdroższych i najtrudniej dostępnych płyt w Polsce.

W 2016 został wydany kolejny mixtape pt. „Squadshits”. W tym samym roku raper podpisał kontrakt z wytwórnią SB Maffija. 17 lutego 2017 roku miała miejsce premiera jego pierwszego legalnego albumu zatytułowanego „Aby śmierć miała znaczenie”. Płyta miała mieszane opinie i dotarła do pierwszego miejsca listy OLIS, sprzedając się w ilości ponad 8 tysięcy egzemplarzy.

Raper od zawsze był obrażany z powodu swojej nadwagi, zmieniło się to jednak podczas jego pierwszej trasy koncertowej, w trakcie której zrzucił 25 kilogramów. Bedoes był również wielokrotnie hejtowany z powodu rzucenia szkoły, kontrowersyjnej muzyki oraz wielu afer takich jak np. rzekomy stosunek seksualny z 14sto letnią dziewczyną.

13 lutego 2017 roku Popkiller poinformował że Bedoes jest ósmym uczestnikiem piątej edycji „Młode Wilki Popkillera”. Jego solowy utwór z tego projektu pt. „Ibra” osiągnął na tą chwilę 3,2 miliony wyświetleń.

22 marca 2017 na YouTube ukazał się wywiad Winiego z Borysem, w którym raper otrzymał pytanie „Kto według ciebie jest najchujowszym raperem w Polsce?”, na co Bedoes odpowiedział:

 Najchujowszym raperem w Polsce jest chyba Filipek. Słyszałeś jego numery? Są kurwa gównem. Człowieku, jak on nawija, nie ma w ogóle flow. Może teksty ma jakieś filozoficzne – na tych jego studiach, czy gdzie tam on chodzi, może szanują takie teksty. Fajnie, że są liryczne i techniczne, ale to w ogóle nie ma wydźwięku.

Ta odpowiedź sprowokowała Filipka do nagrania bardzo nietypowego dissa na Bedoesa. Filip opublikował film, na którym zamiast rapować recytuje napisany przez siebie diss.

BLUZY TEAM FILIPEK/ GEG

ODA DO BORYSA

Gepostet von Filipek am Mittwoch, 22. März 2017

Odpowiedź Bedoesa oraz kolejny diss Filipka zostały zachowane w tej samej formie. Dalsza część beefu była już nagrywana przez raperów w formie rapowych kawałków. W tym beefie padło wiele mocnych punchline’ów takich jak: „Twój diss wychodził dłużej niż ty z gimnazjum”, „Mówisz, że mówisz prawdę na trackach? Wierz mi, rozumiem. Ja też ci powiem prawdę… Rapgra cię wykastruje”, „Grubasie, białasie, masie, kutasie i klasie powiedz – Być jeszcze bardziej chujowym da się?”  Beef ten zakończył się dissem Bedoesa, na który Filipek już nie odpowiedział.

19 lipca 2017 roku ukazał się utwór rapera pt. „Gustaw”, w którym Borys opowiada o swoich przejściach z dzieciństwa, trudnościach życiowych oraz swojej drodze na szczyt w karierze rapera. Produkcją tego kawałka zajął się Michał Graczyk, który początkowo chciał od Bedoesa 300 złotych za bit. Bedoes na swoim Instagramie poinformował iż chciał wysłać producentowi ustaloną kwotę, ten jednak przez jakiś czas nie odpowiadał a gdy „Gustaw” stał się popularny kazał Bedoesowi wpłacić 1500 złotych.

19 października 2017 roku ukazał się utwór „Eldorado”, który jest najpopularniejszym projektem rapera. Na tą chwilę osiągnął na YouTube już 72 miliony wyświetleń, jego produkcją zajął się Deemz.

9 lutego 2018 roku Borys wraz z członkami SBM grał koncert w warszawskim klubie Stodoła. Podczas tego wydarzenia raper powiedział na scenie słowa:

Jeśli wasz ulubiony raper nie jest z SB Maffiji to prawdopodobnie teraz ssie komuś pałę

11 lutego 2018 Bedoes przeprosił wszystkich raperów na swoim fanpage’u za zaistniałą sytuację.  Słowa wypowiedziane przez Bedoesa oburzyły wielu raperów, takich jak: Kali, Bilon, TPS, który wyśmiał SB Maffiję przez co powstał długotrwały beef między TPSem i Śliwą a Białasem i Avim. W spokoju nie zostawiła tego również grupa Dixon37. Szóstego listopada na YouTube ukazał się utwór Bedoesa „Kwiat Polskiej Młodzieży”, w którym Borys tłumaczy wszystkie związane z nim afery, m.in. groźby, które usłyszał ze strony grupy Dixon37. Dwa dni później pojawił się diss na Bedoesa ze strony Kafara. Po kilku godzinach Bedoes odpowiedział. Tego samego dnia rano Białas wrzucił „Sprostowanie” po czym Kafar nagrał diss na Białasa.

20 marca 2018 roku w jednym z odcinków „Matura to bzdura” Bedoes zapytany ile jest 6×6 po chwili namysłu odpowiedział „To jest najgorsze, nie wiem”

20 czerwca tego samego roku ukazał się utwór pt. „Wow” promujący album „Kwiat Polskiej Młodzieży”, który był dużym przełomem w karierze artysty. 30 listopada 2018 roku miała miejsce premiera płyty „KPM”. Album ten dostał się na pierwsze miejsce listy OLIS, płyta otrzymała miano złotej a następnie platynowej.

22 kwietnia Bedoes poinformował na swoim fanpage’u że niedługo zakłada własną wytwórnię pod nazwą „2115 gang”, w której wyda płyty swoich dwóch przyjaciół.

Nie da się ukryć że Borys był jednym z najbardziej hejtowanych raperów w historii polskiej sceny a mimo to nigdy się nie poddał, skutkiem czego jest ogromny postęp w jego twórczości.

Podobne wpisy
Popularne