/
15 maja 2019
/

Donatan radzi: „Nie grajcie na Eurowizji poważnych i trudnych utworów”

Warto przypomnieć, że Donatan wraz z Cleo wzięli udział w Eurowizji w roku 2014.

W roku 2014 nasz kraj był reprezentowany utworwem „My słowianie” i zajął miejsce 14.

Tegoroczne reprezentantki to zespół Tulia, które wykonują muzykę folkową, jednak nie przeszły do finału. Na jednym z portali pojawił się wpis, który  mówi wprost „Tulia odpiera porównania do Donatana i Cleo: ich występ na Eurowizji był satyrą, my zaśpiewamy na poważnie”

Do tych słow postanowił odnieść się Donatan, który udzielił wokalistkom kilku rad:

1) Nie grajcie na Eurowizji poważnych i trudnych utworów…nic się tym nie udowodni, widzowie Eurowizji to nie teatralny kontyngent. Nie starajmy się intelektualizować rozrywkowego około muzycznego konkursu 

W swoim wpisie zaznaczył, że nie warto rezygnować z symboli czy też przekonań, by się komuś przypodobać:

2) Nie warto rezygnować z symboli i swoich przekonań żeby się komuś przypodobać, my podczas naszego występu w 2014 roku byliśmy w pełnej opozycji do klimatu Eurowizji – ale byliśmy naturalni bo byliśmy sobą i z tego powodu ludzie na nas głosowali.

Dodał także, że zespół ma ogromne wsparcie ze strony wytwórni muzycznej:

3) Stoi za Wami potężna wytwórnia muzyczna – korzystajcie z jej potencjału do promowania siebie…my nie mieliśmy tyle szczęścia bo sami wydawaliśmy swój kawałek i nie było wtedy ani środków ani zaplecza do jakichkolwiek działań.

Donatan poinformował, że wypowiedź zabolała Cleo i by nie palić mostów:

4) Nie starajcie się dystansować i nazywać „satyrą” kogoś kto tak jak Cleo ma łącznie koło 3 milionów fanów na swoich social mediach – około 400 tys to fani zagraniczni którzy mogą głosować!  Nie palcie takich mostów! PS Myślę że Cleo zabolała taka wypowiedz…nie warto się tak dystansować, od twórczyni która w Europie jest kojarzona właśnie z folkiem i zajęła 5 miejsce w głosowaniu widzów na Eurowizji 

Ostatnią poradą było, by spuścić z tonu i nie być poważnym a także przedstawił jak według niego wygląda folk:

5) Nie bądźcie takie poważne! Pamiętajcie kochane że między innymi folk to pijany szwagier z akordeonem i moja babcia w podomce która nuci ludowe motywy! Miejcie więcej luzu bo inaczej będziecie tylko obiektem muzealnym a nie żywa muzyką która wychodzi do ludzi! 

 

Całość wpisu znajdziecie poniżej:

Podobne wpisy
Popularne