Autor zdjęcia:

/
15 kwietnia 2019
/

Ten Typ Mes o nauczycielach: „Nie mogą się co miesiąc czuć tak, jakby przy okazji odbierania wypłaty, dostawali z liścia”

Mes postanowił zabrać głos w sprawie nauczycieli.

Raper w nagraniu wideo, które pojawiło się na jego oficjalnym Fb poinformował, że o wsparcie poprosił go jeden z jego byłych nauczycieli i pomimo, że nie zna go osobiście to jest chętny, by zaangażować się w sprawę:

Mój słuchacz, nauczyciel geografii, który obecnie strajkuje poprosił mnie o wsparcie. Ja mu bardzo chętnie tego wsparcia udzielę, chociaż nie znamy się osobiście. 

W dalszej części wypowiedzi opowiedział o swojej relacji z systemem edukacji:

 Moje relacje z systemem edukacji były skomplikowane. Byłem przytłoczony ilością i poziomem matematyki w tygodniu. Czułem, że byłem inaczej sprofilowany umysłowo czy nawet genetycznie i powinna być dla mnie jakaś alternatywa. Ale byłem w klasie ogólnej. Byłem też zniesmaczony potęgą religii w szkole, teoretycznie świeckiej. To były dla mnie wtedy jako ucznia i teraz jako muzyka sprawy bardzo istotne.

Raper zaznaczył, że poziom edukacji jest istotny i to od niego wiele zależy:

To przecież od poziomu edukacji zależy jakimi ludźmi będziemy się potem otaczać. Jakim będziemy społeczeństwem, jacy dla siebie poniekąd będziemy. Żeby do tego zawodu garnęli się ludzie, którzy mają zapał, powołanie pedagogiczne, którzy dobrze dogadują się z dziećmi, jednocześnie chcą przekazać wiedzę w sposób fascynujący. Chcą coś zmienić i moim zdanie powinni być rewolucyjnie nastawieni do XXI-wiecznej edukacji. Ci ludzie, Ci przyszli i obecni nauczyciele nie mogą się co miesiąc czuć tak, jakby przy okazji odbierania wypłaty, dostawali z liścia.

Dodał także, że podstawowe sfery jakimi, które są ogólnodostępne (edukacja, służba zdrowia) powinny być doinwestowane:

Tak podstawowe sfery budżetowe dla nas wszystkich, jak edukacja, służba zdrowia, powinny być doinwestowane. Ludzie, którzy współtworzą przyszłych ludzi, wszystkich z którymi będziemy pracować, przebywać i uczyć się nasze dzieci i wnuki, jak również cała ekipa, która zadba o to, żebyśmy zarówno my jak i nasze dzieci, najbliżsi, kiedy się zepsujemy, żeby ich szybko naprawić. Dlatego to powinny być sfery doinwestowane.

Zaznaczył, że liczy na rozwiązanie tej sytuacji w pomyślny sposób:

Życzę przeniesienia pieniędzy właśnie w te miejsca. Nie wiem jak to zrobić, jestem muzykiem i nie znam się na gospodarce. Ale jeśli mogę tym ludziom udzielić wsparcia i mogę przyznać ze są dla mnie bardzo ważni. Mimo, że kiedyś tego nie dostrzegałem, byłem trudnym uczniem. A jednak ci nauczyciele nadal przychodzili do roboty. Nie olali mnie i doprowadzili mnie do końca tych semestrów. Więc jeżeli mogę to zrobić to z całego serca robię to!

Źródło zdjęcia: Instagram mestentyp

Zdjęcie wykonała: Carolina Poliakova

Podobne wpisy
Popularne