/
14 kwietnia 2019
/

Pierwsza rocznica Taconafide!

Wczoraj, 13 kwietnia minął rok od wydania „Somy 0,5mg” „Somy 0,25mg” album w tym czasie osiągnął niesamowite wyniki.

Nie da się ukryć że duet Quebonafide i Taco Hemingwaya był ogromnym zaskoczeniem dla słuchaczy.

12 marca 2018 roku na Instagramie ukazało się wspólne zdjęcie Quebo I Taco. Kilka dni później, 16 marca na Youtube pojawił się pierwszy utwór zatytułowany „Art-B”  który do tej pory osiągnął 19 milionów wyświetleń. Tego samego dnia ruszył preorder.

4 lipca wydawnictwo zostało nagrodzone przez Związek Producentów Audio-Video podwójnie platynową płytą za osiągnięcie progu 60 tysięcy kupionych egzemplarzy na terenie Polski. Ostatecznie 24 pazdziernika album otrzymał status potrójnej platyny, sprzedając się w około 100 tys. egzemplarzach.

Wspólny krążek Kuby i Filipa został okrzykniety mianem drugiej najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce w 2018 roku.

Płyta zyskała również miano bestsellera Empiku 2018, rap płyty roku w Plebiscycie WuDoo a na początku 2019 otrzymała nagrodę Fryderyka za album roku.

19 października 2018 roku w sprzedaży pojawił się album w vinylowym wydaniu.

Utwór „Tamagotchi” można było usłyszeć w wielu stacjach radiowych jak i telewizyjnych. Natomiast na YouTube osiągnął on do tej pory 65 milionów wyświetleń.

Piosenka pt. „8 kobiet” z gościnnym udziałem Bedoesa pochodząca z „Soma 0,25mg”  osiągnęła do teraz prawie 50 milionów wyświetleń co jest niesamowitym wynikiem jak na numer bez klipu!

Podobne wpisy
Popularne