/
23 kwietnia 2019
/

Najbardziej niedocenieni raperzy

Oto krótkie zestawienie raperów którzy naszym zdaniem są jednymi z najbardziej niedocenionych na polskiej scenie.

1.Kacper HTA

Pochodzący z województwa śląskiego Kacper Orlikowski rozpoczął swoją karierę muzyczną w roku 2005 a w 2012 wydał pierwszy solowy album pt. “Ghetto sound”.

Ma on na swoim koncie sześć albumów w tym jeden mixtape.

Jego najpopularniejszą piosenką jest “Duch” z gościnnym udziałem Araba, który osiągnął prawie 9 milionów wyświetleń. współpracował z takimi raperami jak: Paluch, Kali, Szpaku oraz wiele innych a mimo to nadal nie cieszy się dużą popularnością.

2.Gedz

Jakub Gendźwiłł znany jako Gedz karierę hip-hopową rozpoczął w 2003 roku.

Jego pierwszym dziełem była epka zatytułowana  “Ręka na pulsie” która ukazała się w 2012 roku. Rok później wydał on album pt. “Serce bije w rytm” dzięki któremu bardziej zaistniał w polskiej rap kulturze. Raper wydał w sumie sześć albumów i jeden mixtape. Od 2014 do 2018 był członkiem BOR Records.W 2014 roku Jakub założył własną wytwórnię pod nazwą Niebo Nie Jest Limitem (NNJL).

Mimo tak wielu lat na scenie oraz posiadania własnego labelu wyświetlenia pod numerami rapera na YouTube nadal ledwo przekraczają cztery miliony. Jego najpopularniejszy klip nosi tytuł “Chaos”.

3.Vixen

Dariusz Szlagor zadebiutował w 2006 roku wydając dwa nielegale “Inwazja” oraz “Rozsypana układanka”. Jego pierwszy legalny album wydany we wrześniu 2009 roku nosił tytuł “New-Ton”, na której gościnnie wystąpił Peja. Między rokiem 2007 a 2009 wydał dwa mixtape’y. W 2011 podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną RPS Enterteyment. Vixen wydał w sumie 9 albumów i 3 mixtape’y. Jego najpopularniejszym klipem na Youtube jest “Romantyczna miłość” z albumu Vixtoria, która osiągnęła prawie 8 milionów wyświetleń.

4. Dwa Sławy

Hip-hopowy duet założony w 2006 roku którego członkami są Jarosław Steciuk (Astek) i Radosław Średziński (Rado Radosny).

Ich debiutem był nielegal pt. „Dla sławy” wydany w 2007 roku.

Raperzy wydali razem 7 płyt w tym dwa nielegale. Na Youtube ich najpopularniejszym utworem jest „A może by tak?” z liczbą 5 milionów wyświetleń. Mają oni za sobą nagrania z takimi raperami jak m.in. Quebonafide i Kękę.

5.Lukasyno

 

Łukasz Szymański rozpoczął swoją przygodę z rapem w 1997 roku. Jego pierwsza płyta nosiła tytuł „Na ostrzu noża” i ukazała się w 2006 roku. Z biegiem czasu wydał jeszcze 4 albumy.

Mimo tak wielu lat działalności w hip-hopie jego twórczość nadal nie cieszy się dużą popularnością w porównaniu do młodszych raperów którzy są na scenie dużo krócej I mają na swoich kontach mniej wydanych płyt. Jego najpopularniejszą piosenką jest „Rynsztok” z gościnnym udziałem Kaliego i Peji która osiągnęła próg 14 milionów wyświetleń.

Podobne wpisy
Popularne