/
14 marca 2019
/

Poseł Liroy, Bonus RPK oraz Marcin Różalski na konferencji w sejmie!

fot. kadr z konferencji

Poseł Liroy wraz z Bonusem RPK walczą o zmianę polskiego prawa!

Sama konferencja nie odbyła się jednak bez żadnych problemów. Aby na niej mógł pojawić się Bonus RPK oraz Marcin Różalski trzeba było czekać, aż 3 godziny – wszystko to spowodowane było blokadą przepustek gości przez Marszałka Sejmu.

– „Powinienem odpowiadać za wielokrotne morderstwa. To absurd.” Poseł Liroy odwołując się do sprawy swojego kolegi Bonusa RPK przywołując swoją twórczość za czasów gdy występował jako raper, nadmienia, że jego teksty opowiadały o morderstwach, chociaż nigdy takiego nie dokonał. Tłumaczył jak istotnym aspektem, jest ustawa, która została złożona w sejmie w kontekście wolności słowa.

Bonus RPK podczas konferencji miał okazje wyrazić swoja dezaprobatę do tego jak działa aktualnie prawo w naszym kraju – „Bez żadnych dowodów przez multirecydwistę zostałem pomówiony na 5, 5 roku pozbawienia wolności oraz blisko prawie pół miliona grzywny. Ja się z tym nie zgadzam, jestem niewinny, dlatego chce z tym walczyć”

Cała sprawa dotyczy artykułu 60kk, która mówi o postaci „Małego świadka koronnego”. Obecnie jest już wystarczająco podpisów, aby złożyć takową ustawę, jednak poseł Liroy postanowił poczekać do końca dnia, aby chętni politycy z Platformy Obywatelskiej mogli złożyć swój podpis.

Na konferencji pojawił się również kibic Legi Warszawa – Marcin Dobrowolski, który podobnie jak Bonus RPK został pomówiony i wylądował w więzieniu mimo bycia niewinnym. Decyzja, która zapadała o aresztowaniu opierała się tylko na zeznaniach „Małego świadka koronnego”

Całe wideo z  konferencje znajdziecie poniżej.

 

 

 

Podobne wpisy
Popularne