/
14 marca 2019
/

Polish Hip-Hop Music Awards, czas na własne, prestiżowe nagrody muzyczne!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy rapu w Polsce, zostało utworzone nowe wydarzenie, powiązane z organizowanym od 2013 roku, największym polskim festiwalem hip-hopowym, które odbywa się w Płocku.

Hip-hop jako siła napędowa polskiego przemysłu muzycznego:

Nie da się ukryć, że branża hip-hopowa to jedna z głównych sił napędowych całego polskiego przemysłu muzycznego. To płyty polskich raperów należą do najpopularniejszych i każdego tygodnia okupują czołowe miejsca na listach sprzedaży.

Polski hip-hop zjawiskiem niedocenianym?

Zainteresowanie Hip-Hopem w Polsce przekłada się na jego obecność nie tylko w internecie i rozgłośniach radiowych. Rodzimy rap obecny jest w programach rozrywkowych, największych portalach internetowych, a także w wielomilionowych kampaniach reklamowych, które są dziełem największych światowych brandów. Nawet pomimo tych wszystkich zalet i ciągłego rozwoju gatunku, polski hip-hop ciągle jest zjawiskiem niedocenianym, wręcz zmarginalizowanym przez środowisko muzyczne.

Artyści zasługują na coś więcej!

Polski hip-hop jednak się broni. Od wielu lat gra we własnej lidze, na którą z zazdrością mogą spoglądać przedstawiciele innych gatunków muzycznych. Jest na tyle potężnym zjawiskiem, że nie potrzebuje układów menadżersko-sponsorsko-agencyjnych. Mimo tego, artyści zasługują na coś więcej. Coś, co będzie podsumowaniem ich ciężkiej pracy, na której korzystają wszyscy, łącznie z całym przemysłem muzycznym.

Wydarzenie, które ma umocnić pozycję hip-hopu w Polsce!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy rapu w Polsce, zostało utworzone nowe wydarzenie, ściśle powiązane z organizowanym od 2013 roku, największym polskim festiwalem hip-hopowym odbywającym się w Płocku. Ostatnia, szósta edycja, która odbyła się w 2018 roku, zgromadziła ponad 14 500 uczestników w różnym wieku. To właśnie popularność i renoma festiwalu, zmusiły do stworzenia Polish Hip-Hop Music Awards.

Polish Hip-Hop Music Awards będzie nie tylko kolejnym krokiem, który ma na celu umocnienie pozycji hip-hopu w Polsce. Będzie to także ukoronowanie 2019 roku i wyjątkowe docenienie artystów, którzy przyczyniają się do popularyzacji gatunku.

Garść informacji o nagrodach:

Nagrody zostaną przyznane w 14 kategoriach i zostaną wręczone na początku 2020 roku podczas uroczystej gali. Prowadzącymi uroczystość będą prezenterzy telewizyjni związani z kulturą hip-hop, a laureatów wyłonią członkowie Rady Programowej Polish Hip-Hop Music Awards złożonej ze znanych i cenionych w polskim środowisku hip-hopowym dziennikarzy muzycznych, youtuberów i blogerów. Na gali znajdą się także przedstawiciele mediów, partnerzy i widzowie.

O jakie statuetki będą walczyć artyści?

Artyści powalczą o statuetkę Polish Hip-Hop Music Awards w następujących kategoriach:

#płyta roku

#singiel roku

 #street singiel roku

#utwór roku

#kooperacja roku

#artysta roku

#zespół roku

#debiut roku

#odkrycie roku

#wydarzenie roku

#nielegal roku

#producent roku

#video roku

#featuring roku

Wierzymy w to, że Polish Hip-Hop Music Awards będą wyjątkowym, rzetelnym i jak najbardziej obiektywnym podsumowaniem 2019 roku w polskiej branży hip-hopowej. Pierwsza edycja odbędzie się na początku 2020 roku. Obiecujemy, że przez te kilkanaście miesięcy należycie przygotujemy ceremonię, która będzie w pełni profesjonalnym i niepowtarzalnym wydarzeniem w naszym kraju.

Czas na własne, prestiżowe nagrody muzyczne.

Podobne wpisy
Popularne