/
11 lutego 2019
/
Zagranica

Soulja Boy pozbywa się słynnej opaski i usuwa tatuaż w związku z bojkotem Gucci

To koniec wielkiej miłości Soulja Boya do Gucci. W związku z bojkotem jednego z nowych produktów domu mody, raper postanowił przestać nosić rzeczy tej marki.


Soulja Boy od lat był entuzjastą Gucci – jak sam przyznaje w ciągu ostatnich kilku lat na produkty ulubionej marki wydał „setki tysięcy, jeśli nie miliony dolarów”. Nie trzeba było jednak uważnie śledzić ruchów rapera – wystarczyło spojrzeć na jego czoło. Odkąd Soulja znów zaczął robić zamieszanie, to na wszystkich wywiadach i we wszystkich miejscach publicznych pojawiał się w swojej słynnej opasce Gucci.

Od teraz wszystko się jednak zmieni, bo firma wypuściła niefortunny sweter z naciąganym golfem przypominającym „blackface”, czyli stygmatyzującą podobiznę osoby czarnoskórej. Bojkot produktów Gucci odbił się szerokim echem wśród artystów i na mediach społecznościowych, więc nic dziwnego, że i Yound Drako podjął podobny krok.

Problematyczna wydaje się również inna kwestia – Soulja ma na czole wytatuowane logo Gucci. Raper podjął już jednak działania w celu usunięcia tatuażu. Drako nie przekreśla jednak pojednania w przyszłości:

Możemy rozważyć wybaczenie zdrady, jeśli Gucci zaoferuje osobiste przeprosiny.

Podobne wpisy
Popularne