/
3 lutego 2019
/

Od zera do milionera – czyli 10 lat duetu Solar/Białas

Ostatnie tygodnie przyniosły nam kolejną social-mediową zabawę. Dokładniej chodzi o #10yearschallenge. Akcja zawitała również w strony polskiego rapu. Z tej okazji Solar na swoim Instagramowym profilu umieścił wpis obrazujący jego #10yearschallenge, a dokładniej 10 lat jego przyjaźni z Białasem.

Tej dwójki fanom polskiego hip-hopu przedstawiać nie trzeba. Solar i Białas to oczywiście założyciele jednej z największych i najprężniej rozwijających się wytwórni w naszym kraju. SB Maffija, czy też SBM Label, zrzesza obecnie grono raperów, którzy odnoszą ogromne sukcesy. Złota i platyny to standard jeśli chodzi o nagrody przyznawane wytwórni. Bedoes, White 2115 czy wspomniana wyżej dwójka założycieli to tylko część ogromnej rodziny, którą tworzą wspólnie artyści.

Panowie na dobre zaprzyjaźnili się w 2009 roku, a już rok później założyli oni właśnie SB Maffiję. Świetnym zobrazowaniem tej znajomości jest opublikowany w grudniu 2018 roku utwór „Białas” autorstwa… Solara! Karol w ten sposób postanowił uczcić urodziny swojego przyjaciela i sprawić mu niemałą niespodziankę. W życzenia postanowili włączyć się również inni artyści mocno powiązani z polskim rapem.

Ich przyjaźń to nie tylko jednak ładne pozowanie do zdjęć czy promocja innych twórców. Duet ma na swoim koncie kilka płyt, które do dzisiaj są regularnie słuchane przez rzeszę fanów. „Stage Diving„, „#nowanormalność” czy „Z ostatniej ławki LP” to tylko kropla w morzu projektów stworzonych przez dwójkę przyjaciół. Dobrym przykładem nieśmiertelności duetu jest utwór „Intercontinental Bajers„, który do dzisiaj jest obowiązkowym elementem każdej udanej domówki. Kawałek pochodzi z płyty #nowanormalność za którą raperzy otrzymali złoto.

Poza płytami nagranymi w duecie raperzy działają również solowo. Tutaj większym animuszem wykazuje się Białas. Solar do tej pory nagrał tylko jeden solowy album. Jest to wydany w grudniu 2017 rokuKlub 27„. Drugi z artystów natomiast ma swoim koncie zdecydowanie więcej solowych projektów. Najnowszym z nich jest oczywiście „HYPER2000„. Jeśli chodzi o solową twórczość Białasa to może on pochwalić się platyną zdobytą za wydany w 2016 roku album „H8M4„, a także złotem za „Polon” z 2017 roku.

Sukces dwójki raperów, czy też biznesmenów, nie wziął się znikąd. Zarządzana przez nich firma jest prowadzona wręcz wzorowo. Od spokojnych nagrywek, skromnego studia do jednej z największych wytwórni. Idealnym obrazem sukcesu ich działalności jest organizowany przez nich festiwal. SB Ffestiwal to jedna z większych rapowych imprez odbywających się w tym kraju. W tym roku label zaprasza już na trzecią edycję festiwalu!

Ich wytwórnia prowadzi również akcję promującą młodych artystów. Dzięki wspomnianej akcji udało się wypromować takie gwiazdy jak Jan-rapowanie czy też White 2115. Janek właśnie rusza z preorderem swojego drugiego albumu, który ukaże się oczywiście nakładałem SBM Label. Dzięki Solarowi i Białasowi na szerokie wody wypłynął m.in Bedoes, który jest obecnie zaliczany do absolutnego topu polskiej rap sceny. Jego „Kwiat Polskiej Młodzieży” odbił się szerokim echem nie tylko w hip-hopowym środowisku.

JEDNA WIARA, JEDEN SKŁAD – SB MAFFIJA!

 

Podobne wpisy
Popularne