/
2 lutego 2019
/
Zagranica

Dlaczego nie powinno nas dziwić, jeśli Chris Brown faktycznie zgwałcił kobietę?

Chris Brown – piosenkarz, tancerz, aktor, reżyser. Człowiek o wielu talentach, ale także lubi robić wokół siebie zamieszanie. Z kontrowersyjnych spraw, w Polsce, znany jest głównie ze zmasakrowania twarzy Rihanny w 2009 roku. Jednakże jego lista wykroczeń jest o wiele szersza i wcale nie broni piosenkarza przed ostatnim głośnym wydarzeniem.
Ponad tydzień temu został aresztowany przez Paryską policję, w związku z oskarżeniem o gwałt. Wiele większych lub mniejszych osobistości broniło Brown’a, mówiąc, że Chris nie byłby w stanie tego dokonać. Głos internetu mówił podobnie, jednakże Brown ma za uszami o wiele więcej niż ta jedna głośna sprawa z Rihanną. Chris Brown to osoba niepanująca nad swoją agresją, a historia jego przestępstw podobnych do tego, które prawdopodobnie popełnił 2 tygodnie temu, mówi sama za siebie.

Czerwiec 2009:
Brown przyznaje się do winy, jeśli chodzi o zarzut, napaści z zamiarem wyrządzenia fizycznej krzywdy, co było związane z jego lutową konfrontacja z Rihanną, jako część ugody sądowej.

Sierpień 2009:
Chris jest skazany na 5 lat nadzoru policyjnego za jego napaść za Rihanne i nakazano mu przepracowanie 180 dni prac społecznych i uczestnictwo w rocznym programie zapobiegającym przemocy.
W międzyczasie piosenkarz otrzymuje zakaz zbliżania się do Rihanny.

Czerwiec 2012:
Policja bada bójkę w klubie w Nowym Jorku, która rzekomo wybuchła pomiędzy Brownem i Drake’iem, przyjacielem Rihanny i ich znajomymi.
Brown jest jedną z poszkodowanych osób.

Czerwiec 2013:
Amerykański piosenkarz jest oskarżony o napaść na kobietę w nocnym klubie w San Diego.

W tym samym miesiącu „Breezy” jest oskarżony o ucieczkę z miejsca wypadku, po majowym wypadku.

Sierpień 2013:
Sąd nakazuje Brownowi kolejne 1000 godzin prac społecznych, podczas gdy prokurator okręgowy Los Angeles oddala prośbę o anulowanie nadzoru zwolnienia warunkowego z powodu ucieczki z miejsca wypadku.
Piosenkarz nie jest zadowolony z sytuacji i pisze na Twitterze:

„Wyrobiłem 6 miesięcy prac społecznych, a rasistowski prokurator okręgowy nagadał sędziemu, że tego nie zrobiłem. JE*AĆ SYSTEM!”

Październik 2013:
Brown i jego ochroniarz zostają aresztowani i oskarżeni za poważna napaść po wydaniu się w bójkę z mężczyzną, przed hotelem w Waszyngtonie. Zarzut jest później złagodzony do wykroczenia i Brown niedługo później rozpoczyna rehabilitacje związaną z panowaniem nad gniewem.

zdjęcie: loadtve.biz

Listopad 2013:
Chris jest wyrzucony z centrum rehabilitacyjnego, po wrzuceniu kamienia w okno samochodu matki, podczas jej wizyty w centrum.
Kuratorzy mówią, że nie stosował się do zasad programu. Piosenkarz otrzymuje nakaz odbycia 90 dniowej terapii w innej placówce, nakaz poddania się badaniu na obecność narkotyków i przepracowania prac społecznych przynajmniej 24 godzin na tydzień. „Breezy” mówi władzom, że cofnął się mentalnie i emocjonalnie, kiedy nie uznano mu wszystkich, początkowo przepracowanych przez niego, godzin prac społecznych i dodaje, że miał też problem z ADHD i przeszedł okres depresji.

Grudzień 2013:
Sędzia z Los Angeles uchyla wyrok w zawieszeniu Browna z powodu aresztowania go za napaść i nakazuje mu kontynuowanie terapii zarządzania gniewem.

Luty 2014:
W liście z ośrodka rehabilitacyjnego Browna wyjaśniono jego niedawne zachowania tłumacząc, że „stał się agresywny fizycznie z powodu nieleczonej choroby dwubiegunowej typu drugiego, poważnego pozbawienia snu, nie odpowiednio zażywanych leków, oraz nieleczonego PTSD” (zespół stresu pourazowego).

Marzec 2014:

Chris dostaje nakaz pójścia do więzienia za naruszenia zasad nadzoru policyjnego (wyrzucenie go z ośrodka rehabilitacyjnego).

Kwiecień 2014:
Brown idzie do aresztu, w celu doprowadzenia go przed sąd za wykroczenie związane z zarzutem napaści.

Październik 2014:
„Breezy” przyznaje się do winy związku z wykroczeniem, napad w Waszyngtonie. Jest skazany na więzienie.

Maj 2015:
Mężczyzna mówi policji w Las Vegas, że został pobity podczas kłótni z Brownem i jego kolegami, w czasie zorganizowanego, późno w nocy,  meczu koszykówki, w Palms Casino Resort.

Styczeń 2016:
Policja przeprowadza śledztwo dotyczące wykroczenia Browna (pobicie i kradzież telefonu kobiety, którą napadł podczas kłótni na imprezie w pokoju hotelowym)

Sierpień 2016:
Miss Kalifornii 2016 roku, zgłasza policji, że Brown groził jej bronią w jego mieszkaniu.

Luty 2017:
Chris dostaje zakaz zbliżania się do jego byłej, Kerrueche Tran, która twierdzi, że groził jej śmiercią, w czerwcu zakaz został przedłużony na stałe.

Maj 2018:
Kobieta oskarża Browna w sądzie o napaść seksualna w jego domu.

Czerwiec 2018:
Chris Brown otrzymuje zakaz zbliżania się do kobiety o imieniu Cassandra, która twierdzi że molestował ją i nękał.

 

Na koncie Browna jest jeszcze wiele więcej wykroczeń, które mógłbym jeszcze długo wymieniać. Te powyższe dowodzą, że piosenkarz nie radzi sobie z agresją, szczególnie w stosunku do kobiet.

 

źródło spisu wydarzeń: E! News 
https://www.eonline.com/news/949860/a-timeline-of-all-of-chris-brown-s-arrests-and-legal-troubles

Podobne wpisy
Popularne