/
11 lutego 2019
/
Zagranica

Childish Gambino pierwszym artystą hip-hopowym nagrodzonym Grammy za Utwór Roku

Childish Gambino dokonał właśnie czegoś przełomowego w ponad 60-letniej historii Grammy. Donalda Glovera, bo tak naprawdę nazywa się raper, jest pierwszym artystą hip-hopowym, który zdobył nagrodę za Kawałek Roku.


Najlepsze w tym wszystkim jest to, że … Childish nie był nawet obecny na gali rozdania nagród. Gambino odmówił wzięcia udziału w uroczystościach, tak jak wcześniej Drake i Kendrick, którzy ostatecznie pojawili się na rozdaniu. Nagrodę odebrał Ludwig Goransson, szwedzki ko-producent hitu This Is America. To właśnie za ten numer Childish otrzymał szczególne wyróżnienie. Z doniosłości tej chwili zdawał sobie nawet sprawę Goransson, który odbierając statuetkę stwierdził:

Czuję, że to ważna chwila. Ta piosenka przemawia do wielu osób. Mówi o niesprawiedliwości. Świętuje życie. Łączy ludzi w tym samym czasie. 

Hip-hop oraz R&B zdominowały muzyczną scenę za Oceanem i Akademia przyznająca nagrody wreszcie się w tym połapała. Do tej pory żaden hip-hopowy artysta nie wygrał w kategorii Najlepszy Kawałek, a odkąd rapowy album stał się Albumem Roku (Speakerboxxx / The Love Below zespołu Outkast) minęło równe 15 lat. 

Podobne wpisy
Popularne